Newsy

Małgorzata Ohme poprowadzi program w TLC: wnoszę oko psychologiczne, inaczej patrzę na świat

2014-06-25  |  07:00
Małgorzata Ohme poprowadzi autorski program „Okiem Ohme” w stacji TLC. Dla znanej psycholog to już drugi w ostatnim czasie projekt, którego jest gospodynią. Rok temu była prowadzącą „Życia od kuchni” w stacji TVP2. Gwiazda, porównywana często do Małgorzaty Rozenek, przyznaje, że to dla niej komplement, jednak robi zupełnie inne rzeczy, związane przede wszystkim ze swoim zawodem.

To porównanie to jest dla mnie nieustające źródło komplementu i dysonansu. Małgosia jest bardzo piękną kobietą, którą podziwiam na okładkach gazet i o której lubię czytać. Zagospodarowujemy jednak inne obszary tematyczne. W mediach, mam nadzieję, funkcjonuję jednak przede wszystkim jako psycholog, czasami dziecięcy, czasami bardziej rodzinny, czasami jako psycholog dla kobiet. Jestem wybierana nie dlatego, że jestem blondynką, czy że mam może ładną buzię, tylko dlatego że wnoszę właśnie takie oko psychologiczne, że inaczej patrzę na świat, że pewnie inaczej zadaję sobie pytania i też pewnie inaczej rozmawiam z bohaterami  – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Małgorzata Ohme.

Psycholożkę od 23 lipca o godz. 22 widzowie stacji TLC zobaczą w nowym autorskim programie „Okiem Ohme”. Będzie to cykl reportaży pokazujący rodziny w różnych życiowych sytuacjach, ze szczególnym zwróceniem uwagi na rolę kobiet.

To jest taka lupa, stąd pewnie tytuł „Okiem Ohme”, na polskie kobiety, gdzieś tam przesiana przez moje doświadczenie. To jest trochę taka obserwacja dziennikarska z myślą psychologiczną. Jestem zachwycona tym projektem, dlatego że bardzo lubię kobiety i w ogóle kobiecość jest dla mnie najciekawszym chyba zjawiskiem – może oprócz dzieci – które istnieje. W związku z tym przyglądanie się właśnie kobietom, które żyją podobnie jak ja, albo może inaczej, jest fascynujące. To jest historia też o mnie – wyjaśnia Małgorzata Ohme w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Obecnie trwają prace nad serią trzech odcinków, które są dokumentami o tym, jak żyją w Polsce kobiety, co jest dla nich ważne, czego się boją, z jakimi problemami się borykają, jak tworzą relacje. Pierwszy odcinek będzie dotyczył przygotowań i obchodzenia Pierwszej Komunii Świętej.

To będzie dokument o trzech rodzinach w Polsce. Staramy się pokazać różne rodziny. Są takie, które chcą zrobić Komunię Świętą na bogato, i są takie, które chcą zrobić na duchowo. Staramy się pokazać je i z perspektywy rodziców, dlaczego jest to dla nich takie ważne wydarzenie i czy nadal duchowe, i z perspektywy dzieci – czy w tym całym chaosie są jeszcze w stanie sobie przypomnieć w ogóle, po co jest ta uroczystość. Myślę, że są fajni bohaterowie, a jak są fajni bohaterowie, to jest ciekawy odcinek – opowiada Małgorzata Ohme.

Małgorzata Ohme jest psychologiem, prowadzi psychoterapię dla dzieci, młodzieży oraz rodzin. Jest także redaktor naczelną magazynu dla rodziców „Gaga”, a także wykładowcą w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Prywatnie ma dwoje dzieci. Oprócz programu „Życie od kuchni” (2013), prowadziła także program „Na pokuszenie” (2009) w stacji Religia.tv.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok

W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.

Problemy społeczne

Polacy nie wiedzą zbyt dużo o chorobach mózgu. Jeszcze mniej o tym, jak o niego dbać

Choroby mózgu nie są zbyt rozpowszechnionym tematem wśród Polaków. Znacznie więcej wiedzą o zdrowiu ogólnie czy otyłości. Tym samym trudno im wskazać konkretne choroby, a tym bardziej powiedzieć coś o związanej z nimi profilaktyce. O tzw. higienie mózgu słyszał tylko co trzeci badany, a 13 proc. rozumie, czym ona jest. Dlatego też eksperci wskazują na większą potrzebę edukacji w tym zakresie.

Film

Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA

Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Związku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.