Newsy

Osi Ugonoh ćwiczy na siłowni 5 razy w tygodniu. Teraz chce przekonać też do tego siostrę

2016-11-09  |  06:50

Modelka chce zmotywować siostrę do zdrowszego trybu życia. Zamierza przekonać ją do zdrowej kuchni i regularnych treningów na siłowni.Osi Ugonoh ćwiczy siłowo nawet pięć razy w tygodniu, od niedawna uprawia także jogę. Twierdzi, że dzięki tym dwóm aktywnościom zachowuje świetnie wyrzeźbione, silne i elastyczne ciało.

Osi Ugonoh wielokrotnie podkreślała, że jest bardzo związana ze swoim rodzeństwem. Wspiera zawodowe ambicje sióstr i brata, kibicuje ich działalności, a z niektórymi dzieli wspólne pasje. Z młodszą siostrą, Ogi, łączy ją zainteresowanie modą już rok temu Ogi wzięła udział w sesji zdjęciowej jednej z marek odzieżowych.

– Moja siostra rzeczywiście się interesuje modą, ale nie chce być modelką ani nie uprawia żadnego sportu, ale wiem, że jeszcze ją zmobilizuję jakoś do tego – mówi Osi Ugonoh agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Modelka jest natomiast pasjonatką aktywnego trybu życia. Twierdzi, że wielokrotnie starała się motywować młodszą siostrę do uprawiania sportu, nie przyniosło to jednak oczekiwanych efektów. Zwyciężczyni „Top Model” wierzy jednak, że wkrótce zarazi Ogi swoją pasją.

– Miejmy nadzieję, że teraz, jak będziemy mieszkać razem, to będę jej zdrowo gotowała, będę ją zmuszała, żeby chodziła ze mną na tę siłownię – mówi Osi Ugonoh.

Modelka ćwiczy na siłowni nawet cztery, pięć razy w tygodniu. Nie ogranicza się jednak wyłącznie do treningu siłowego, chętnie próbuje nowych dyscyplin sportu. Od niedawna uprawia jogę, chce bowiem zwiększyć elastyczność mięśni. Uważa, że jej ciało nie jest wystarczająco rozciągnięte, co może być wynikiem intensywnego treningu siłowego.

– Jak np. ćwiczę siłowo, to te mięśnie mogą być czasami takie nabite, a do pracy też muszę mieć te mięśnie bardziej smukłe, więc staram się to wszystko łączyć razem – mówi Osi Ugonoh.

Modelka twierdzi, że należy do osób, które lubią stawiać sobie kolejne cele w życiu. Mogą one dotyczyć osiągnięć w zakresie sportu lub w pracy zawodowej. Jest zadowolona z przebiegu swojej kariery w modelingu i chce brać udział w jak największej liczbie sesji zdjęciowych i pokazów mody. Jej marzeniem i kolejnym celem jest jednak praca za granicą.

– Oczywiście mam tu jeszcze kilka projektów fajnych w Polsce i rzeczywiście mam sporo tej pracy, więc zobaczymy jeszcze. Nie narzekam na pracę w Polsce, ale marzy mi się jeszcze praca za granicą – mówi Osi Ugonoh.

Modelka jest zwyciężczynią 4. sezonu programu „Top Model”, który stacja TVN emitowała jesienią 2014 roku.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.