Newsy

Innowacyjny zabieg z dwutlenkiem węgla złuszcza, odżywia i dotleniania skórę

2014-07-25  |  06:25

Zabieg z użyciem dwutlenku węgla polega na nałożeniu na skórę twarzy lub szyi żelu bogatego w substancje odżywcze i na wytwarzaniu za pomocą specjalnego urządzenia dużej ilości pęcherzyków tlenowych, które po chwili pękają i ułatwiają wchłanianie tych składników. Ta metoda pielęgnacyjna daje jednocześnie trzy efekty: złuszcza martwy naskórek, odżywia i zapewnia naturalne dotlenienie od wewnątrz. Może mu być poddawana skóra twarzy, szyi i dekoltu.
 

W pierwszej fazie zabiegu wykonujemy klasyczne oczyszczanie skóry, przygotowanie jej do zabiegu, a później nakładamy żel i kapsułki bogate w składniki odżywcze. Następnie na powierzchni skóry wytwarzana jest niezliczona ilość bąbelków bogatych w dwutlenek węgla, które inicjują tzw. naturalny efekt Bohra, który powoduje penetrację tlenu w głąb skóry – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Natalia Kardacz, Klinika Medycyny Estetycznej La Perla.

Dzięki temu zabiegowi jednocześnie w głąb skóry przenikają aktywne substancje odżywcze i tlen. Cera odzyskuje koloryt, a drobne zmarszczki stają się niewidoczne. Dermatolodzy polecają zabieg osobom w różnym wieku i o różnym typie karnacji. Przeciwwskazaniami są jedynie: infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze oraz opryszczka. Zabieg trwa około 45 minut. Po jego zakończeniu od razu można wrócić do codziennych obowiązków.

– To innowacyjna technologia, która jednocześnie przynosi efekt ujędrnienia, nawilżenia  i dotlenienia skóry oraz  redukuje przebarwienia posłoneczne – mówi Natalia Kardacz.

Metoda Geneo została uznana za najlepszy zabieg kosmetyczno-pielęgnacyjny w konkursie Prix de Beauté, organizowanym przez magazyn „Cosmopolitan. Kosztuje około 400 zł.

Jeżeli chodzi o wskazania, to tak na dobrą sprawę każdy problem skóry kwalifikuje się do wykonania zabiegu: mówimy o skórze odwodnionej, o skórze z przebarwieniami, o skórze zanieczyszczonej,  która potrzebuje regeneracji. Stosujemy odpowiednie ampułki w zależności od rodzaju cery – tłumaczy Natalia Kardacz.

 

Więcej na temat
Zabiegi pielęgnacyjne przed ślubem należy rozpocząć nawet trzy miesiące wcześniej Wszystkie newsy
2014-07-24 | 05:55

Zabiegi pielęgnacyjne przed ślubem należy rozpocząć nawet trzy miesiące wcześniej

Przygotowania do ślubu zajmują zwykle wiele miesięcy. Jednym z największych atutów przyszłej panny młodej jest jej twarz, dlatego trochę wcześniej należy zadbać o cerę
Uroda Masaż endermologiczny pomaga walczyć z opuchlizną nóg
2014-04-30 | 06:30

Masaż endermologiczny pomaga walczyć z opuchlizną nóg

Endermologia jest uznawana przez lekarzy za najlepszy zabieg, który pomaga w zwalczaniu cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Usuwa z organizmu szkodliwe toksyny, zapewnia

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.