Newsy

Beata Sadowska: nawet jeśli nie ukończę triathlonu, to i tak zwyciężę, bo podjęłam wyzwanie

2015-07-31  |  06:45

Beata Sadowska przygotowuje się do pierwszego w życiu startu w triathlonie. Gwiazda musiała się nauczyć poprawnej techniki pływania i jazdy na rowerze. Trenuje intensywnie niemal każdego dnia. Twierdzi, że nawet jeśli nie ukończy wyścigu, to i tak będzie się czułą zwyciężczynią. Najważniejsze jest bowiem samo podjęcie wyzwania.

Beata Sadowska znana jest z zamiłowania do biegania. Wielokrotnie startowała w biegach długodystansowych, pokonała aż piętnaście maratonów w Europie, Azji i Ameryce. Jest autorką książki „I jak tu nie biegać”, w której nie tylko zachęca do tej aktywności, lecz także udziela wielu porad dla początkujących biegaczy. Teraz przygotowuje się do kolejnego wyzwania, czyli startu w triathlonie. Do pokonania będzie miała blisko 2 km pływania, 90 km na rowerze i półmaraton, czyli ponad 21 km biegu – wszystko to w czasie ośmiu godzin. Gwiazda nie ukrywa, że odczuwa obawę przed takim wyzwaniem i miewa momenty zwątpienia, nie przerywa jednak treningów. 

Mam takie momenty, kiedy sobie myślę: „Matko, już chcę mieć dzień wolny”. Ale wczoraj akurat miałam dzień wolny, więc się zregenerowałam i to było bardzo przyjemne. Są wakacje teraz i ja też mam wakacje, więc mam więcej czasu na treningi. Dzięki temu, że codziennie nie nagrywam czegoś, to mam więcej czasu i mogę sobie pozwolić np. na pięciogodzinny trening – mówi Beata Sadowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Dziennikarka intensywnie trenuje pływanie. Pływać umie wprawdzie od dziecka, musiała jednak poprawić technikę. Teraz nie jest już dla niej problemem pływanie kraulem przez godzinę, choć jeszcze niedawno wydawało się to niewyobrażalne. Beata Sadowska przyznaje też, że zakochała się w jeździe na rowerze. Ma profesjonalny rower, z którym zaprzyjaźniła się mimo początkowych problemów. Obecnie pokonuje na nim nawet sto kilometrów podczas jednego treningu.

Mam rower szosowy, kolarzówę, którą bardzo lubię, bardzo się z nią zaprzyjaźniłam, chociaż na początku, jak tylko na niej usiadłam, to natychmiast się wywróciłam i miałam zdartą nogę od kolana do kostki. Bo to jest rower z SPD, co oznacza, że mam buty wpięte do pedałów. I oczywiście chciałam stanąć i zapomniałam, że mam wpięte, nie wypięłam się, więc poleciałam na żwirek – mówi Beata Sadowska.

Dziennikarka przyznaje, że nie zdawała sobie sprawy z tego, jak wielką frajdę będą jej sprawiać treningi. Na początku jednak towarzyszył jej głównie strach przed ogromem wyzwania. Z czasem przerażenie przerodziło się w radość z treningów, do dziś jednak do startu w triathlonie  podchodzi z ogromną pokorą.

Nawet jeśli nie uda mi się ukończyć tego triathlonu albo nie uda mi się zmieścić w limicie, to myślę sobie, że i tak wielkim zwycięstwem jest to, że podjęłam się tego wyzwania, że zaczęłam chodzić na treningi, że zamiast jednej dyscypliny, którą oswoiłam, czyli biegania, oswoiłam dwie kolejne. Myślę, że zawsze mi się przyda dobre pływanie i fajny rower, którym będę mogła zwiedzać świat – mówi Beata Sadowska.

Dziennikarka weźmie udział w najbardziej prestiżowych zawodach triathlonowych w Polsce, czyli Herbalife Triathlon Gdynia, które odbędą się już 9 sierpnia. Oprócz niej start zapowiedziały również inne gwiazdy, m.in. Piotr Kraśko, Maciej Dowbor, Karolina Gorczyca i Kuba Wesołowski.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.