Newsy

Omenaa Mensah: Lubię chodzić bez makijażu. W Afryce w ogóle nie używam kosmetyków kolorowych

2017-05-05  |  06:43

Dziennikarka lubi dać skórze odpocząć od ciężkiego makijażu telewizyjnego. Dlatego na co dzień używa jedynie błyszczyków oraz tuszu do rzęs. Gdy wyjeżdża do Ghany, w ogóle rezygnuje z makijażu. Uważa jednak, że dla kobiet pracujących w mediach make-up jest koniecznością.

Omenaa Mensah jest zdania, że makijaż to niezwykle istotny element wizerunku każdej kobiety. Szczególnie ważny jest dla osób pracujących w mediach i show-biznesie, pozwala bowiem na zachowanie idealnego wyglądu bez względu na sytuację. Praca na wizji wymaga mocnego makijażu, nie tylko w przypadku dziennikarzy i prezenterów, lecz także ich gości.

TVN jest to telewizja, do której przychodzą również mężczyźni, np. do TVN24 – politycy. I nie ma tak, żeby którykolwiek z panów polityków wszedł na antenę bez makijażu mówi dziennikarka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda zdradza, że niektórym panom zdarza się zapomnieć o usunięciu makijażu po zakończeniu nagrania i wyjść z budynku telewizji z umalowaną twarzą. Również panie często wychodzą ze studia z makijażem, robią to jednak całkowicie świadomie. Zazwyczaj są bowiem zachwycone efektem pracy telewizyjnych wizażystek i chcą się dłużej cieszyć pięknym makijażem.

– Często panie wracają po wywiadzie, jeszcze proszą o jakąś dokładkę i wychodzą np. na jakąś imprezę, więc mają piękny, profesjonalny makijaż mówi Omenaa Mensah.

Pracując na wizji, dziennikarka zawsze nosi mocny makijaż, nawet podczas nagrań przy wysokiej temperaturze. Ma jednak swoje sposoby, by make-up wytrzymał warunki pogodowe. Jej zdaniem każda pracująca w show biznesie lub w mediach kobieta powinna znać tego rodzaju patenty.

Są chusteczki, które ściągają nadmiar wilgoci z twarzy. Oczywiście puder w kamieniu, który powinien być w torebce każdej – jak ja to mówię – medialnej pani, która udziela wywiadów czy musi poczuć na swojej twarzy blask świateł – mówi Omenaa Mensah.

Na co dzień natomiast w chwilach wolnych od pracy lub imprez branżowych gwiazda preferuje lekki makijaż. Zazwyczaj stosuje wówczas jedynie tusz do rzęs oraz błyszczyk lub pomadkę w delikatnym odcieniu.

– A jak jestem w Afryce, to już kompletnie no make-up. Za gorąco, więc to taki czas, żeby sobie trochę skóra odpoczęła mówi Omenaa Mensah.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy

Gospodyni „Pytania na śniadanie” bardzo ceni sobie to, że w porannym formacie nie trzeba przyjmować sztywnej pozy i karmić widza sztucznym uśmiechem, tylko można zachowywać się spontanicznie i naturalnie. Jak zapewnia, ona sama przed kamerami nie ukrywa emocji, czasem się wzrusza, a innym razem śmieje do łez. Zdaniem Beaty Tadli widzowie wyczują każdy fałsz, dlatego nie warto udawać i posługiwać się maskami. Trzeba być szczerym i otwartym. Ważna jest przy tym nić porozumienia ze swoim partnerem ekranowym, bo wtedy można sobie pozwolić na więcej.

Uroda

Wiktor Dyduła: W listopadzie wąsy są szczególnym symbolem dbania o zdrowie. Ale na nowy rok może je już zgolę

Co prawda charakterystyczny wąs od dłuższego czasu jest jego znakiem rozpoznawczym, ale wokalista nie chce się przywiązywać do takiego image’u. Już nawet był bliski zmiany, jednak postanowił jeszcze się wstrzymać, chociażby ze względu na to, że trwa listopad, który jest miesiącem solidarności z mężczyznami walczącymi z rakiem prostaty i rakiem jąder. Artyści, dziennikarze i sportowcy zapuszczają w tym czasie wąsy i tym samym zachęcają do badań profilaktycznych.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.