Newsy

Jan Peszek: Moja córka jest fantastyczna. Jest totalnie bezkompromisowa i nie stosuje taryfy ulgowej

2016-06-24  |  06:50

Aktor chętnie słucha płyt swojej córki. Podoba mu się nie tylko warstwa muzyczna twórczości Marii, lecz także jej wizerunek artystyczny. Aktor jest zachwycony bezkompromisowością i odwagą córki, która poprzez muzykę wyraża swoją postawę wobec świata.

Maria Peszek to jedna z najbardziej kontrowersyjnych polskich wokalistek. W swoich tekstach atakuje konserwatywny światopogląd, działania kościoła katolickiego, ksenofobię i rasizm. Każda jej nowa płyta, łącznie z „Karabinem”, który ukazał się w lutym tego roku, budzi duże emocje wśród odbiorców. Jan Peszek należy do zagorzałych wielbicieli twórczości swojej córki.

– Słucham muzyki córki, uwielbiam ją, i córkę, i jej muzykę. Słucham jej często i właściwie wszystkich płyt, patrząc jak po tej drodze się rozwijała mówi Jan Peszek agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorowi podoba się również artystyczny wizerunek, jaki zbudowała jego córka. Chwali jej szczerość i odwagę w głoszeniu swoich poglądów. Jego zdaniem poprzez śpiewanie Maria Peszek artykułuje wszystko to, co w danym momencie ją drażni lub intryguje.

– Córka jest fantastyczna w tym, że jest totalnie bezkompromisowa i nie stosuje taryfy ulgowej, mówi po prostu swoim głosem. Nie zastawia się jakimiś zasłonami dymnymi, nie udaje, że jest kimś innym – mówi Jan Peszek.

Maria Peszek zaczynała karierę w show-biznesie jako aktorka. Po kilku latach postanowiła jednak poświęcić się wyłącznie muzyce w 2005 roku nagrała swój debiutancki album „Miasto mania”. Zdaniem Jana Peszka córka nadal wykorzystuje jednak doświadczenie aktorskie.

Aktorstwo jest silnie obecne w tym, co ona robi, ponieważ nie chodzi o to, że ona inscenizuje, tylko po prostu jest wypełniona tematem i treścią, jest fantastyczna mówi Jan Peszek.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.