Newsy

Jolanta Kwaśniewska i Ilona Felicjańska zachwycone nową książką Hanny Bakuły

2015-11-02  |  06:45

Jolanta Kwaśniewska zdradziła, że z powodu nowej książki Hanny Bakuły niektórzy przyjaciele już zdążyli obrazić się na autorkę. Była pierwsza dama jest w trakcie lektury i choć nazywa ją obrazoburczą, to książka bardzo jej się podoba. Ilona Felicjańska jest z kolei zachwycona językiem pisarki i uwielbia czytać wszystkie jej książki.

Nowa książka Hanny Bakuły zatytułowana „Jak być ogierem do końca życia” to próba klasyfikacji mężczyzn z całego świata na podstawie własnych spostrzeżeń autorki. Choć pisarka podkreśla, że opisując męskie typy, nie opierała się na obserwacji swoich przyjaciół, niektórzy po przeczytaniu lektury, poczuli się urażeni.

Znam tylko fragmenty tej książki i wiem, że będzie to książka bardzo obrazoburcza. Niektórzy nasi przyjaciele już się obrazili. Dobrze jednak, że Hanka rzuciła się na temat nie tak często poruszany w literaturze. Mam wrażenie, że będzie to jej kolejny sukces – mówi Jolanta Kwaśniewska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Była pierwsza dama od lat przyjaźni się z pisarką i uwielbia jej język oraz poczucie humoru.

Kocham Hankę Bakułę. Przyjaźnimy się wiele lat, w związku z tym kocham wszystko to, co Hanka pisze. Najbardziej cieszę się, że możemy korespondować ze sobą. Mailowanie z Hanką dla mnie jest przyjemnością jedyną w swoim rodzaju – tłumaczy.

Jej stałą czytelniczką i fanką jest także Ilona Felicjańska, która ceni pisarkę również za dowcip i ciętą ripostę.

Jej postrzeganie rzeczywistości jest rewelacyjne. Każdy z nas wie, że życie nie jest łatwe. Natomiast po przeczytaniu książki Hani Bakuły dostrzegamy, że czasami nie warto aż tak smutno i krytycznie patrzeć na pewne rzeczy w naszym życiu, np. jakieś rozstania z mężczyznami. Należy się z tego śmiać. Jeżeli coś nas boli, to spójrzmy na to z innej strony i zamieńmy to w sytuację, która pokaże nam, że to nie jest problem. Trzeba iść dalej, wyciągając wnioski –wyjaśnia gwiazda.

Najnowsza książka Hanny Bakuły jest jej dwudziestą. Uroczysta premiera odbyła się 19 października. Bakuła dość mocno krytykuje w niej różne typy mężczyzn, w  tym również polskich. Pisze o nich m.in., że są agresywni, chciwi i niezorganizowani. Pisze także o seksie.

Większość książek Hani jest kontrowersyjna, tej jeszcze nie czytałam, ale jeśli jest jeszcze bardziej kontrowersyjna, to jeszcze chętniej przeczytam – mówi Ilona Felicjańska.

Jolanta Kwaśniewska dodaje, że pisanie o sztuce kochania po polsku jest trudne, gdyż nasze słownictwo jest bardzo ubogie.

W stosunku do innych języków, gdzie jest cała paleta słów wypowiadanych między ludźmi, którzy się kochają, w polskiej historii rozmowa o kwestiach ars amandi nie wychodzi najlepiej. Najbardziej znane są wulgaryzmy. Być może ta książka będzie przyczynkiem do bardziej otwartych rozmów na ten temat  – podsumowuje Jolanta Kwaśniewska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.