Newsy

Maciej Musiał: praca na planie „Czasu honoru” była doświadczeniem ekstremalnym

2014-08-28  |  07:10

Maciej Musiał zagra w nowym sezonie „Czasu honoru” zatytułowanym „Powstanie”. Aktor pierwsze sceny nakręcił kilka godzin po napisaniu pierwszego egzaminu maturalnego. Dla młodego aktora było to bardzo emocjonalne doświadczenie: na planie oprócz scen akcji, wybuchów i pościgów pojawiło się również wiele wzruszających momentów.

– „Czas honoru” to serial legenda. Razem z ekipą siedmiu innych młodych aktorów dołączyliśmy do zgranej już załogi aktorskiej i produkcyjnej, zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci. Od pierwszego dnia zdjęciowego czuliśmy się świetnie na planie. Skupialiśmy się na pracy, która była bardzo wymagająca, ale mam nadzieję, że efekty, które będzie można zobaczyć od września na ekranach telewizorów, będą zadowalające – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Maciej Musiał.

Musiał zagra młodego powstańca „Apacza” z plutonu Bronka. Aktorowi na ekranie partneruje Katarzyna Sawczuk, wcielająca się w postać Zosi, młodej łączniczki, która podkochuje się „Apaczu”.

– Myślę, że dla każdego z aktorów był to bardzo ekstremalny sezon ze względu przede wszystkim na emocjonalność tematu powstania warszawskiego, które gdzieś tam dotyka każdego Polaka, ale też ze względu na pracę na planie, która obfitowała w sceny akcji, wybuchy, bieganie z bronią w ręku. To pokazuje, że mamy polskie seriale, które obrazują w realistyczny sposób historię obfitującą w tragiczne wydarzenia. Ten serial jest całkiem niezły i myślę, że przyjemnie się będzie go oglądało – mówi aktor.

Pierwszy odcinek nowej serii „Czasu honoru” zostanie wyemitowany w niedzielę 7 września o godz. 21.10.

 

Więcej na temat
Media Elżbieta Romanowska: „Ranczo” to serial, który łączy pokolenia Wszystkie newsy
2014-08-21 | 07:05

Elżbieta Romanowska: „Ranczo” to serial, który łączy pokolenia

Trwają zdjęcia do 9. serii „Rancza”. Nowe odcinki zostaną wyemitowane na antenie TVP1 w marcu 2015 roku. W kolejnym sezonie nie zabraknie serialowej Joli, odgrywanej
Film Joanna Kulig: gra w serialu uczy szybkości myślenia
2014-08-18 | 07:10

Joanna Kulig: gra w serialu uczy szybkości myślenia

Joanna Kulig wcieli się w postać żywiołowej i prostolinijnej samotnej matki w serialu komediowym TVP2. Jednocześnie aktorka pracuje nad filmem „Discopolo”,
Gwiazdy Padł ostatni klaps na planie komedii „Dzień dobry, kocham Cię!” Ryszarda Zatorskiego. Premiera w listopadzie
2014-08-07 | 06:50

Padł ostatni klaps na planie komedii „Dzień dobry, kocham Cię!” Ryszarda Zatorskiego. Premiera w listopadzie

W Warszawie zakończyły się zdjęcia do najnowszego filmu Ryszarda Zatorskiego „Dzień dobry, kocham Cię!”. W komedii romantycznej o szukaniu miłości i niezwykłej roli

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Seriale

Inwestycje

Polski rynek sztuki wciąż mały i niedoszacowany w porównaniu z Europą i USA. Coraz częściej przyciąga jednak inwestorów i kolekcjonerów z zagranicy

W tym roku polski rynek obrotu dziełami sztuki ma szansę przekroczyć wartość 500 mln zł, ale wciąż jest to relatywnie niewiele w porównaniu z bardziej rozwiniętymi rynkami Europy Zachodniej czy Stanami Zjednoczonymi. Tam podobne obroty wypracowują nawet pojedyncze aukcje dzieł. W Polsce rynek sztuki jest wciąż mocno niedoszacowany, co czyni go atrakcyjnym dla zagranicznych inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, szukających ciekawych prac. – Za granicą polska sztuka jest postrzegana jako ta, która wciąż ma bardzo duży potencjał wzrostowy – mówi prezes DESA SA Juliusz Windorbski.

Muzyka

Krystian Ochman wydał swoją debiutancką płytę. To spełnienie marzeń zwycięzcy 11. edycji „The Voice of Poland”

Wnuk słynnego polskiego tenora Wiesława Ochmana i zwycięzca 11. edycji „The Voice of Poland” z dużą ekscytacją prezentuje swój debiutancki album zatytułowany po prostu „Ochman”. Na płycie znalazło się 11 utworów i nie mogło zabraknąć takich singli jak: „Światłocienie”, „Wielkie tytuły”, „Prometeusz”, „Wspomnienie”, „Ten sam ja” czy „Złodzieje wyobraźni”. Wokalista podkreśla, że wszystkie kompozycje mają wspólny mianownik, a każda z nich zawiera jego prywatne przemyślenia. Zaznacza też, że nagranie takiego krążka było jego marzeniem.