Newsy

Majka Jeżowska: trochę mnie smuci, że czasami na ściance stoją osoby, które niczego nie dokonały zawodowo

2018-09-10  |  05:55

Zdaniem wokalistki status gwiazd coraz częściej osiągają osoby znane wyłącznie z bywania na imprezach. Wielu współczesnych celebrytów nie zna, nie mogą się bowiem pochwalić dorobkiem zawodowym. Majka Jeżowska uważa, że gwiazdki jednego sezonu kreowane są przez media, przy czym jest to specyficzne nie tylko dla polskiego, lecz także dla światowego show-biznesu. 

Trochę mnie smuci, że czasami na ściance stoją osoby, których kompletnie nie znam, które nic w życiu nie zrobiły zawodowo, ale bywają, albo są dziewczynami kogoś znanego, i nagle panowie się rzucają na tę osobę, rozglądam się, kto przyjechał, Sharon Stone czy Madonna, i nawet nie wiem, kto to jest – mówi Majka Jeżowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Wokalistka podkreśla, że kreowanie gwiazd, które nie mogą się pochwalić żadnymi dokonaniami zawodowymi, nie stanowi specyfiki wyłącznie polskiego show-biznesu. Podobne trendy zauważa na całym świecie i przyznaje, że nie zna wielu celebrytów z pierwszych stron światowych gazet. 

Myślę, że media kreują takie gwiazdki jednego czy dwóch sezonów. Być może, że one potem coś zrobią, z czego będą dumne, pod czym się będą mogły podpisać, a nie tylko wyglądać na ściance – mówi wokalistka.

Pozowanie na ściankach i bywanie na branżowych imprezach stanowi dla Majki Jeżowskiej wyłącznie dodatek do jej pracy artystycznej. Uważa, że ta sfera jej życia zawodowego nie powinna mieć wpływu na to, jak postrzegają ją ludzie. Publiczność powinna doceniać przede wszystkim to, czym zajmuje się na co dzień, a więc dokonania muzyczne.

– Jeśli jestem wokalistką, która od ponad 30 lat koncertuje, na której koncerty przychodzą ludzie i bawimy się doskonale, to z tego chcę być przede wszystkim znana i za to chcę być lubiana, a nie za to, czy ubrałam się dobrze czy nie, czy jestem jakimś koszmarem ściankowym czy nie – mówi wokalistka.

Majka Jeżowska od 40 lat jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej piosenki familijnej. Ma na swoim koncie siedemnaście płyt i kilka prestiżowych wyróżnień muzycznych, m.in. Nagrodę Artystyczną Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego oraz nagrody Festiwalu w Opolu. Śpiewała piosenki oparte na tekstach Agnieszki Osieckiej i Jacka Cygana, a większość wykonywanych przez nią utworów do dziś ma status przebojów.

Czytaj także

Transmisje online

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Wschód Kultury

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Gwiazdy

Handel

Branżę modową czekają rewolucyjne zmiany. Formuła fast fashion odejdzie do lamusa

– Idealny model biznesowy w branży modowej to zero waste, który nie stosuje surowców naturalnych, tylko wtórne. Bardzo dobry jakościowo i przez to drogi, w związku z czym konsumenci kupują te produkty rzadziej. I moim zdaniem w ciągu maksymalnie 20 lat dojdziemy właśnie do takiego modelu. Zmuszą nas do tego kwestie środowiskowe – prognozuje dr Magdalena Płonka, dyrektorka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Jak podkreśla, marki z segmentu tzw. fast fashion już doskonale wiedzą, że ich formuła biznesowa się kończy. Dlatego w nadchodzących latach ten rynek czeka transformacja, bo szybka moda generuje dziś olbrzymie problemy społeczne i środowiskowe.

Muzyka

Doda: 20 lat na scenie wcale nie minęło szybko. Pamiętam każdy problem, każdą kłodę i każdy dzień walki – nie było łatwo, ale było warto

Swój jubileusz pracy artystycznej Doda świętowała podczas Polsat SuperHit Festiwalu. Na scenie Opery Leśnej w Sopocie zabrzmiały jej najpopularniejsze utwory, a widzowie zobaczyli „sztafetę” pokazującą metamorfozę artystki. Piosenkarka przyznaje, że to ważny moment w jej karierze, ale nie ma poczucia, że powinna z tej okazji organizować specjalną trasę koncertową. Nie lubi patrzeć wstecz, woli natomiast skupiać się na tym, co będzie. Teraz najważniejsza jest dla niej praca nad nowa płytą zatytułowaną „Aqualiteja”, która ukaże się we wrześniu.

Partner serwisu