Newsy

Mikołaj Krawczyk: Musi minąć trochę czasu, zanim ludzie zaczną mnie kojarzyć z muzyką. Zespołem już interesują się zagraniczne stacje radiowe

2014-09-15  |  07:00
Mówi:Mikołaj Krawczyk
Funkcja:aktor, wokalista zespołu Rockoholic
  • MP4
  • Mikołaj Krawczyk, znany m.in. z serialu „Pierwsza Miłość”, jest jednocześnie wokalistą w zespole Rockoholic. Właśnie swoją premierę ma drugi utwór zespołu. Twórcą teledysku jest Michał Krawczyk. Był to debiut aktora w roli reżysera, scenarzysty i producenta.

    Teledysk do utworu „Teraz Ty” powstawał m.in. w schronisku dla zwierząt. W wideoklipie wzięła udział także partnerka Krawczyka, aktorka Agnieszka Włodarczyk.

    Jesteśmy świeżo po premierze drugiego utworu i teledysku. Klip jest ciekawym eksperymentem, ponieważ został stworzony od początku do końca przeze mnie. Zajmowałem się wszystkim, łącznie z montażem i postprodukcją. To jest moja idée fixe, aby sprawdzić się jako operator, reżyser, scenarzysta, producent i montażysta. Stwierdziłem, że dzieło, które powstało, trzeba pokazać światu. Stało się to przy okazji premiery naszego drugiego numeru, będącego zresztą jednym z lepszych, jaki nagraliśmy – opowiada Krawczyk.

    Aktor i wokalista grupy pracuje nad szerszą promocją zespołu. Obecnie Rockoholic walczy o dostanie się do list przebojów najpopularniejszych stacji radiowych, takich jak Radio Zet oraz ESKA.

    Z koncertami jest taki problem, że projekt powstał zbyt późno. Wystartowaliśmy 24 kwietnia, więc w tamtym czasie wszystkie terminy koncertowe były już zajęte. Oprócz tego mieliśmy problem, aby przedostać się do radia. Robiłem to więc własnym sumptem, bo jestem najbardziej znany dzięki aktorstwu. Musi minąć trochę czas, zanim ludzie zaczną mnie kojarzyć z muzyką. Drzwi dla zespołu jednak powoli już się otwierają. Odezwały się do nas stacje radiowe z zagranicy, gdzie jest dużo większe zainteresowanie niż w Polsce – mówi agencji Newseria Lifestyle Krawczyk.

    Pierwszym utworem Mikołaja Krawczyka i Rockoholic był numer „Wykochaj mnie na śmierć”, który na platformie YouTube odtworzono ponad 200 tysięcy razy.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Edukacja

    Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

    Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

    Media

    Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

    Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

    Prawo

    Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

    Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.