Newsy

Omenaa Mensah: Lubię chodzić bez makijażu. W Afryce w ogóle nie używam kosmetyków kolorowych

2017-05-05  |  06:43

Dziennikarka lubi dać skórze odpocząć od ciężkiego makijażu telewizyjnego. Dlatego na co dzień używa jedynie błyszczyków oraz tuszu do rzęs. Gdy wyjeżdża do Ghany, w ogóle rezygnuje z makijażu. Uważa jednak, że dla kobiet pracujących w mediach make-up jest koniecznością.

Omenaa Mensah jest zdania, że makijaż to niezwykle istotny element wizerunku każdej kobiety. Szczególnie ważny jest dla osób pracujących w mediach i show-biznesie, pozwala bowiem na zachowanie idealnego wyglądu bez względu na sytuację. Praca na wizji wymaga mocnego makijażu, nie tylko w przypadku dziennikarzy i prezenterów, lecz także ich gości.

TVN jest to telewizja, do której przychodzą również mężczyźni, np. do TVN24 – politycy. I nie ma tak, żeby którykolwiek z panów polityków wszedł na antenę bez makijażu mówi dziennikarka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda zdradza, że niektórym panom zdarza się zapomnieć o usunięciu makijażu po zakończeniu nagrania i wyjść z budynku telewizji z umalowaną twarzą. Również panie często wychodzą ze studia z makijażem, robią to jednak całkowicie świadomie. Zazwyczaj są bowiem zachwycone efektem pracy telewizyjnych wizażystek i chcą się dłużej cieszyć pięknym makijażem.

– Często panie wracają po wywiadzie, jeszcze proszą o jakąś dokładkę i wychodzą np. na jakąś imprezę, więc mają piękny, profesjonalny makijaż mówi Omenaa Mensah.

Pracując na wizji, dziennikarka zawsze nosi mocny makijaż, nawet podczas nagrań przy wysokiej temperaturze. Ma jednak swoje sposoby, by make-up wytrzymał warunki pogodowe. Jej zdaniem każda pracująca w show biznesie lub w mediach kobieta powinna znać tego rodzaju patenty.

Są chusteczki, które ściągają nadmiar wilgoci z twarzy. Oczywiście puder w kamieniu, który powinien być w torebce każdej – jak ja to mówię – medialnej pani, która udziela wywiadów czy musi poczuć na swojej twarzy blask świateł – mówi Omenaa Mensah.

Na co dzień natomiast w chwilach wolnych od pracy lub imprez branżowych gwiazda preferuje lekki makijaż. Zazwyczaj stosuje wówczas jedynie tusz do rzęs oraz błyszczyk lub pomadkę w delikatnym odcieniu.

– A jak jestem w Afryce, to już kompletnie no make-up. Za gorąco, więc to taki czas, żeby sobie trochę skóra odpoczęła mówi Omenaa Mensah.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Seriale

Seriale

Katarzyna Bonda: Zgodziłam się na adaptację mojej powieści nie po to, żeby robić sobie promocję. Dla mnie to było metafizyczne doświadczenie zobaczyć swoje postaci na ekranie

Pisarka podkreśla, że nigdy nie zabiegała o adaptację czy ekranizację swoich powieści tylko po to, by zwiększyć poczytność jej książek. Zawsze była to inicjatywa producentów. W przypadku „Żywiołów” wiele rozmów zakończyło się fiaskiem, dlatego też nie wierzyła, że w końcu się uda. Na szczęście trafiła na takich twórców, którzy doskonale zrozumieli jej przekaz, dokonali właściwej selekcji wątków i przedstawili jej scenariusz, który według niej jest prawdziwym majstersztykiem. Pisarka najbardziej jest usatysfakcjonowana sposobem wykreowania postaci Saszy.

Nauka

BioBankowanie może być szansą dla chorych z nowotworami. Zainteresowanie wśród pacjentów jest ogromne

BioBankowanie tkanki zmienionej nowotworowo umożliwia analizę całego genomu, dzięki której możliwe jest poszukiwanie dla chorego indywidualnej terapii czy włączenie go do badań klinicznych nad nowymi lekami. – W przypadku nowotworów jajnika stosuje się badanie całogenomowe, dzięki któremu można wytypować pacjentki do leczenia inhibitorami PARP – wyjaśnia dr inż. Aleksandra Szopa z Polskiego Centrum BioBankowania. Nawet jeśli na dany typ raka nie ma jeszcze leczenia, to dzięki odpowiedniemu przechowywaniu materiału biologicznego będzie szansa skorzystania z terapii, które pojawią się w przyszłości.