Newsy

Omenaa Mensah: Lubię chodzić bez makijażu. W Afryce w ogóle nie używam kosmetyków kolorowych

2017-05-05  |  06:43

Dziennikarka lubi dać skórze odpocząć od ciężkiego makijażu telewizyjnego. Dlatego na co dzień używa jedynie błyszczyków oraz tuszu do rzęs. Gdy wyjeżdża do Ghany, w ogóle rezygnuje z makijażu. Uważa jednak, że dla kobiet pracujących w mediach make-up jest koniecznością.

Omenaa Mensah jest zdania, że makijaż to niezwykle istotny element wizerunku każdej kobiety. Szczególnie ważny jest dla osób pracujących w mediach i show-biznesie, pozwala bowiem na zachowanie idealnego wyglądu bez względu na sytuację. Praca na wizji wymaga mocnego makijażu, nie tylko w przypadku dziennikarzy i prezenterów, lecz także ich gości.

TVN jest to telewizja, do której przychodzą również mężczyźni, np. do TVN24 – politycy. I nie ma tak, żeby którykolwiek z panów polityków wszedł na antenę bez makijażu mówi dziennikarka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda zdradza, że niektórym panom zdarza się zapomnieć o usunięciu makijażu po zakończeniu nagrania i wyjść z budynku telewizji z umalowaną twarzą. Również panie często wychodzą ze studia z makijażem, robią to jednak całkowicie świadomie. Zazwyczaj są bowiem zachwycone efektem pracy telewizyjnych wizażystek i chcą się dłużej cieszyć pięknym makijażem.

– Często panie wracają po wywiadzie, jeszcze proszą o jakąś dokładkę i wychodzą np. na jakąś imprezę, więc mają piękny, profesjonalny makijaż mówi Omenaa Mensah.

Pracując na wizji, dziennikarka zawsze nosi mocny makijaż, nawet podczas nagrań przy wysokiej temperaturze. Ma jednak swoje sposoby, by make-up wytrzymał warunki pogodowe. Jej zdaniem każda pracująca w show biznesie lub w mediach kobieta powinna znać tego rodzaju patenty.

Są chusteczki, które ściągają nadmiar wilgoci z twarzy. Oczywiście puder w kamieniu, który powinien być w torebce każdej – jak ja to mówię – medialnej pani, która udziela wywiadów czy musi poczuć na swojej twarzy blask świateł – mówi Omenaa Mensah.

Na co dzień natomiast w chwilach wolnych od pracy lub imprez branżowych gwiazda preferuje lekki makijaż. Zazwyczaj stosuje wówczas jedynie tusz do rzęs oraz błyszczyk lub pomadkę w delikatnym odcieniu.

– A jak jestem w Afryce, to już kompletnie no make-up. Za gorąco, więc to taki czas, żeby sobie trochę skóra odpoczęła mówi Omenaa Mensah.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.