Newsy

Tamara Gonzalez Perea: jako dziecko uwielbiałam przebierać się za grecką boginkę, nimfę lub bohaterki bajek

2017-05-09  |  06:45

Blogerka od dziecka zdradzała zainteresowanie modą. Jako mała dziewczynka przebierała się w apaszki swojej mamy, tworząc stylizacje na wzór greckich nimf lub ulubionych bajkowych bohaterek.

Tamara Gonzalez Perea zasłynęła w świecie polskiego show-biznesu dzięki swojemu niecodziennemu stylowi. Jej sposób ubierania cechuje zamiłowanie do odważnych, intensywnych kolorów, oryginalnych zestawień, a niekiedy niemal teatralna spektakularność. Blogerka uważa, że dobry styl to właśnie umiejętność podkreślania własnej indywidualności dzięki ubraniom i dodatkom.

– To styl, który nas wyróżnia, taki, który pasuje do osobowości, figury, pory dnia, nastroju, i taki, który kształtuje się latami – mówi Tamara Gonzalez Perea agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Zdaniem autorki bloga Macademian Girl każdy człowiek zmienia się z biegiem lat, a jego styl ubierania dojrzewa wraz z nim. Tak było również w jej przypadku. Stylizacje Tamary Gonzalez Perea są dość odważne, zwłaszcza jak na gust Polek – większość kobiet w Polsce ma dość zachowawcze podejście do mody. Mimo to blogerka zdobyła ogromną popularność. Jej zdaniem może wynikać to przede wszystkim z prawdziwości tego, co robi.

Moje stylizacje różnokolorowe, czasami bardziej ekstrawaganckie, zawsze były prawdziwe i zawsze było widać, że dobrze się w nich czuje. Nie musiały to być stylizacje, które podobały by się wszystkim, ale wszyscy widzieli, że one do mnie pasują – mówi Tamara Gonzalez Perea.

Blogerka ukończyła studia na Wydziale Architektury Wnętrz, od wczesnego dzieciństwa fascynowała się jednak światem mody. Już jako mała dziewczynka uwielbiała eksperymentować z ubraniami i przygotowywała pierwsze stylizacje własnego pomysłu. Gdy jej mama wychodziła z domu, przyszła blogerka wyjmowała z szafy wszystkie jej apaszki i konstruowała z nich fantazyjne kreacje.

A to udawałam grecką boginkę, a to jakąś nimfę, a to jakąś bohaterkę bajki, którą uwielbiałam, więc ta moda zawsze była mi bliska i te eksperymenty także – mówi Tamara Gonzalez Perea.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Spełniłem swoje marzenie i uczę młodzież w szkole. To zawód niedoceniany na bardzo wielu płaszczyznach

Gospodarz „Dzień Dobry TVN” spełnia się także w zawodzie nauczyciela. W jednym z warszawskich liceów prowadzi lekcje wiedzy o społeczeństwie, ale nie w tradycyjnej odsłonie. W jego autorskim programie jest bowiem sporo elementów dziennikarskich. Krzysztof Skórzyński zauważa, że pedagodzy nie są odpowiednio wynagradzani. Dodatkowo prestiż zawodu nauczyciela jest teraz przerażająco niski, a tym samym spada satysfakcja z jego wykonywania.

Problemy społeczne

W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Zdrowiu reprodukcyjnemu wciąż poświęca się za mało uwagi w debacie o dzietności i polityce rodzinnej

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci, czyli najmniej od II wojny światowej. Tegoroczne dane są jeszcze gorsze. W pierwszej połowie 2024 roku zarejestrowano ok. 126,5 tys. urodzeń, czyli o blisko 12,5 tys. mniej niż rok wcześniej – wynika z danych GUS. W kwestii zastępowalności pokoleń na znaczeniu zyskuje problematyka zdrowia reprodukcyjnego. WHO uważa problemy z płodnością kobiet i mężczyzn za istotny problem zdrowotny. – To temat, który w ogóle nie jest podejmowany – ocenia prof. dr hab. Elżbieta Gołata, przewodnicząca Komitetu Nauk Demograficznych PAN. – Nie tylko zdrowie reprodukcyjne, ale w ogóle stan zdrowia ludności to jedno z najważniejszych wyzwań demograficznych i społecznych.