Newsy

Ewa Minge: przeprowadzam się na Sycylię, zakochałam się w tej części Włoch

2014-10-28  |  06:55

Ewa Minge postanowiła zamieszkać na Sycylii. Projektantka mówi, że niedawno zakochała się w tej części Włoch, a urzekł ją przede wszystkim klimat. Jednocześnie przyznaje, że obawia się trochę letnich sycylijskich upałów i planuje spędzać większą część lata w Rzymie lub Polsce.

Zaprzyjaźniłam się z ludźmi, którzy pracują z nami, z agentami z Sycylii. Odwiedziłam parę razy Sycylię, zawsze traktowałam ją trochę po macoszemu. Wydawało mi się, że za gorąco i że tam nie da się żyć. Muszę jednak powiedzieć, że zakochałam się w tej części Włoch. Jeżeli będzie mi za gorąco, to w rachubę wchodzi Rzym, który w ogóle jest dla mnie docelowym miejscem – mówi Ewa Minge w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Latem temperatura na Sycylii często przekracza 40 st. C. Ewa Minge nie jest pewna, czy zdoła długo wytrzymać w takim klimacie. Rzym to jednak nie jedyna opcja na upalne sycylijskie lato. Zazwyczaj letnie miesiące projektantka spędza bowiem w Polsce, a do Włoch wyjeżdża zimą, gdy u nas jest zbyt zimno. Ewa Minge przyznaje, że nie trudno było zaprzyjaźnić się z Włochami. Są oni bowiem, zwłaszcza mężczyźni, niezwykle uroczy i szarmanccy.

Sam język włoski jest bardzo romantyczny i te spojrzenia w oczy. Myślę, że każda kobieta, która chce się dowartościować, powinna wyjechać na 3 dni do Włoch, by przejść się włoską ulicą – im bliżej południa, tym bardziej gorąco. Komplementy, które usłyszy, te wszystkie gwizdy, cmokania oraz ach i och, tak zwyczajnie, na dzień dobry, bardzo poprawią jej humor – powiedziała Ewa Minge w wywiadzie udzielonym na gali Luksusowa Marka Roku 2014.

Obecnie projektantka mieszka w Mediolanie, ale jak twierdzi, nie lubi tego miasta. Woli południe Włoch, gdzie jest znacznie cieplej. Projektantka dużo czasu spędza także w Polsce, tutaj bowiem mieści się jej firma produkcyjna i wzorcownia. Ewa Minge codziennie jeździ z Zielonej Góry, gdzie mieszka, do Pszczewa, w którym ma siedzibę wzorcownia.

100 km codziennie, wracam również 100 km. Kończę kolekcję na zimę 2015/2016 i przygotowuję pomału lato 2016. U nas się dopiero skończyło lato 2014. Mam już zaplanowane, że 27 grudnia po półtora roku wylatuje na 2 tygodnie w dalekie ciepłe kraje. Będę się tylko opalała, jadła, nie będę zwiedzała – mówi Ewa Minge.

Projektantka przyznaje, że praca w województwie lubuskim i mieszkanie na Sycylii to dla niej idealne rozwiązanie. Jej kreatywność rozwija się bowiem najlepiej na prowincji, zarówno polskiej, jak i włoskiej. Do efektywnej pracy projektantka potrzebuje wolniejszego trybu życia, niż jest to możliwe w dużym mieście.

 

 

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Gwiazdy

Karolina Gilon: Widzę się w roli jurorki. Może zagram w filmie i poprowadzę festiwal muzyczny

Modelka nie kryje satysfakcji z tego, że jej kariera w Polsacie nabrała szybkiego tempa. W przyszłości chciałaby jeszcze sprawdzić się w roli gospodyni dużego festiwalu muzycznego i jurorki w talent show. Karolina Gilon ma w zanadrzu jeszcze wiele umiejętności, niewykluczone więc, że kiedyś zaprezentuje się na parkiecie „Tańca z gwiazdami” bądź w innym popularnym programie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Seriale

Wiktoria Gąsiewska: Moja buzia dosyć mocno się zmieniła od czasu początków „Rodzinki.pl”. Fajnie zobaczyć coś, co się nagrywało 5–10 lat temu

„Rodzinka.pl” to serial telewizyjny, który przez wiele lat cieszył się ogromną popularnością. Niedawno media obiegła wiadomość, że projekt został zakończony. W konsekwencji 15. sezon serialu okazał się ostatnim. Aktorzy otwarcie przyznają, że nie spodziewali się takiego obrotu spraw. Wiktoria Gąsiewska, która przez lata wcielała się w rolę Agaty, tłumaczy, że dla wszystkich była to zarówno niespodziewana, jak i bardzo przykra wiadomość.

Żywienie

Magda Gessler: W tych trudnych czasach należy zachować dietę bardzo bogatą w witaminę C. Uodparniają kiszonki, kwaśnica, żurek, sok z malin

Restauratorka tłumaczy, że jednym ze sposobów ograniczenia ryzyka zachorowania na COVID-19 jest włączenie do diety bardzo dużej ilości witaminy C, która podnosi odporność. Są w nią bogate między innymi wszelkiego rodzaju kiszonki, konfitury i soki. Ostatnio zdecydowała się na otwarcie sklepu internetowego Schronisko Smaków, w którego ofercie są przetwory i dania takie jak żurek czy kwaśnica.