Newsy

Agnieszka Kaczorowska: Szkoła tańca to dla mnie życiowy priorytet. To dla niej zrezygnowałam z udziału w „Tańcu z gwiazdami”

2018-12-27  |  06:55

Szkoła tańca to projekt mojego życia – podkreśla tancerka. Rozwój placówki jest jej priorytetem zawodowym, któremu podporządkowuje wszystkie inne plany. Z tego względu zrezygnowała z udziału w kolejnych edycjach programu „Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami”. Podobnie jest z aktorstwem, zamierza przyjmować tylko te propozycje, które nie będą kolidować z prowadzeniem szkoły.

Agnieszka Kaczorowska wzięła udział w sześciu z ośmiu edycji emitowanego przez telewizję Polsat programu „Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami”. Największy sukces odniosła w trzeciej edycji, zdobywając wraz z Krzysztofem Wieszczkiem pierwsze miejsce. W połowie grudnia za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że definitywnie kończy przygodę z tanecznym show. Swoją decyzję umotywowała pragnieniem skoncentrowania się na prowadzeniu szkoły tańca, którą założyła we wrześniu 2017 roku.

Nie jestem w stanie łączyć programu, który jest bardzo intensywny, bo to nie jest praca jednego dnia, ale siedem dni w tygodniu po kilkanaście godzin dziennie, z prowadzeniem szkoły tańca, bo to jest dla mnie teraz priorytet i głównie z tego wynika decyzja – mówi tancerka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Szkołę tańca gwiazda określa mianem swojego zawodowego dziecka i projektu życia. Twierdzi, że placówka bardzo szybko się rozwija – regularnie przybywają nowi uczniowie, stale poszerza się też ofert kursów, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci i młodzieży, oraz projektów okołotanecznych. Jednym z nich było przedstawienie z udziałem dzieci zorganizowane z okazji świąt Bożego Narodzenia. Agnieszka Kaczorowska podkreśla, że w pracy z dziećmi największą satysfakcję daje jej możliwość obserwowania ich niesamowitego rozwoju tanecznego.

  Dzieci, które zaczęły z nami rok temu, kiedy szkoła się otworzyła i są z nami cały czas, one nie tylko urosły, ale one coraz piękniej tańczą, coraz piękniej się poruszają, są coraz bardziej pewne siebie itd. Jako trener, nauczyciel, obserwować to jest niesamowite mówi gwiazda.

Agnieszka Kaczorowska nie zamierza natomiast rezygnować z aktorstwa, które uważa za drugą, po tańcu, życiową pasję. I w tym przypadku planuje jednak ograniczyć przyjmowane propozycje. Na pewno nadal będzie ją można oglądać w serialu TVP „Klan”, w którym od 1999 roku wciela się w postać Bożenki Lubicz. Twierdzi, że praca na planie tej produkcji daje jej satysfakcję, a jednocześnie pozwala realizować się zawodowo w innych, równie istotnych projektach.

Mogę to spokojnie godzić z prowadzeniem szkoły, z działalnością biznesową, więc to mi nie przeszkadza, a czasami się pojawiają też nowe projekty aktorskie i jeżeli to jest jakiś taki z doskoku, że mogę na to poświęcić trochę czasu, to dlaczego nie? mówi gwiazda.

W mediach społecznościowych tancerka zapowiedziała, że nie zamierza wracać do czasów, gdy całe życie podporządkowywała pracy. Teraz chce zachowywać równowagę między aktywnością zawodową a życiem prywatnym, choć już ma wiele planów związanych z pracą na najbliższe miesiące. Zapewnia, że czekają ją szalony 2019 rok.

Będzie szalony, ale będzie tak, jak cały czas moje życie, czyli pracowicie, bo prowadzenie szkoły to jest praca na pełen etat, wszystkie decyzje zależą ode mnie, więc nie można tego sobie tak po prostu zostawić – mówi Agnieszka Kaczorowska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Problemy społeczne

Wzrost udziału kobiet we władzach spółek z WIG140 rozczarowująco niski. Co piąta firma ma zarząd i radę nadzorczą w męskim składzie

18,4 proc. – taki udział w radach nadzorczych i zarządach 140 spółek giełdowych miały kobiety na koniec 2024 roku. Z badania 30% Club Poland wynika, że odsetek ten wzrósł zaledwie o 0,4 proc. w porównaniu do sytuacji rok wcześniej. Spadki zanotowali dotychczasowi liderzy, czyli m.in. sektor finansowy i spółki z indeksu WIG20, za to solidny progres zrobiły średnie spółki z mWIG40. Autorzy badania podkreślają, że rozczarowujące rezultaty wskazują na potrzebę podjęcia różnorodnych działań, by wspierać różnorodność we władzach firm.

IT i technologie

Wykrywalność wrodzonych wad serca u płodów wciąż niewielka. Wsparciem dla kardiologii prenatalnej będzie sztuczna inteligencja

Wykrycie wad wrodzonych serca u płodu pozwala na szybkie wdrożenie leczenia i doprowadzenie do urodzenia dziecka, które będzie miało dużo lepsze rokowania. W Polsce znacząco poprawia się skuteczność diagnostyczna, a lekarzy coraz mocniej będzie w tym wspierać sztuczna inteligencja. Wciąż jednak przeprowadza się za mało badań prenatalnych, takich jak echokardiografia płodu.