Mówi: | Zosia Ślotała |
Funkcja: | stylistka |
Zosia Ślotała: Dobrze, że pojawiają się nowe vlogerki modowe. To nowa krew i nowe pomysły
Stylistka kibicuje młodym vlogerkom modowym. Twierdzi, że młode pokolenie może wprowadzić świeżość i nową energię do polskiej blogosfery. Przypomina też, że niegdyś opinia publiczna była nastawiona negatywnie także do dzisiejszych gwiazd blogosfery takich jak Maffashion czy Jessica Mercedes.
W rankingach najbardziej wpływowych polskich blogerów modowych wciąż rządzą takie gwiazdy blogosfery jak Tamara Gonzalez Perea, Julia Kuczyńska czy Jessica Mercedes Kirschner. Coraz większą popularność zdobywają jednak modowe youtuberki – kanały internetowe niektórych z nich notują znacznie większą liczbę wejść niż blogi Macademian Girl czy Maffashion. Zdaniem Zofii Ślotały jest to bardzo pozytywne zjawisko.
– To jest zawsze jakaś nowa krew, nowe pomysły i oby było jak najwięcej modowych pomysłów, bo to jest kierunek, który mnie najbardziej interesuje – mówi stylistka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Nowe pokolenie youtuberek modowych tworzą najczęściej nastolatki, które swój przekaz kierują przede wszystkim do rówieśniczek. Zdaniem wielu ekspertów tworzone przez nie kanały znacznie ustępują jakością blogom starszych gwiazd blogosfery, a ich przekaz często jest infantylny i pozbawiony treści. Zofia Ślotała przypomina jednak, że niegdyś także Julia Kuczyńska i Jessica Mercedes musiały stawić czoła powszechnej krytyce.
– Był czas, kiedy wszyscy byli przeciwni blogerkom, a myślę, że zarówno Maffashion, jak i Jessica udowodniły, że moda to jest ich pasja, one się na tym znają, potrafią zastosować wszystkie trendy i warto je obserwować – mówi stylistka.
Gwiazda przyznaje, że nie zna jeszcze zbyt dobrze nowego pokolenia vlogerek modowych. Z chęcią jednak będzie obserwować ich działania w sieci.
Czytaj także
- 2020-01-15: Gabriel Seweryn: Najpierw ludzie domagają się od nas opinii na temat swojego ubioru, a jak ją usłyszą, to się obrażają
- 2018-10-18: Zosia Ślotała: Open door w perfumerii to dla mnie jak Dzień Dziecka. Uwielbiam testować nowe kosmetyki
- 2018-10-12: Zosia Ślotała: Zwykle lubię naturalny, delikatny i rozświetlony makijaż. Moim trendem na ten sezon są krwisto-czerwone usta
- 2018-09-12: Ada Fijał: Jestem mistrzynią wpadek. Traktuję je jako lekcje
- 2018-10-01: Milena Rostkowska-Galant: Uwielbiam się bawić modą – z sukcesami, ale i z malutkimi porażkami. Trzeba mieć dystans do tego
- 2018-05-08: Aleksandra Hamkało: zawsze jak staję na ściance, to zastanawiam się, czy przypadkiem nie zaliczyłam modowej wpadki
- 2018-05-07: Rafał Maślak: Staram się nie być nudny, a jednocześnie nie zaliczyć modowej wpadki
- 2018-05-09: Tamara Gonzalez Perea: Nie rozpatruję swoich stylizacji w kategorii wpadek modowych. W modzie nie ma „dlaczego?”, tylko jest „dlaczego nie?”
- 2018-05-10: Joanna Majstrak: Lubię ubierać się sama, nikt mi nie doradza. Mam swój własny styl
- 2017-12-22: Zosia Ślotała: w tym roku po raz pierwszy święta będą u nas w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Zagrożenie krztuścem pozostaje najwyższe od ponad trzech dekad. Odporność utrzymuje się do 10 lat po szczepieniu
W ubiegłym roku na krztusiec zachorowało ponad 32 tys. osób. To ok. 35 razy więcej niż rok wcześniej. Ostatnie tygodnie przynoszą wyhamowanie tendencji wzrostowej, ale Główny Inspektor Sanitarny przestrzega przed tą groźną chorobą i wskazuje na konieczność szczepień u dzieci już w okresie niemowlęcym i szczepień przypominających u dorosłych. Dużą rolę w promowaniu tej jedynej formy profilaktyki odgrywają pielęgniarki, które nie tylko informują o korzyściach ze szczepień, ale też mogą do nich kwalifikować.
Bankowość
Zdaniem 80 proc. Polaków ceny nieruchomości są wysokie lub bardzo wysokie. Mimo to i tak wolimy posiadać na własność, niż wynajmować

Tylko 26 proc. Polaków uważa, że mamy obecnie dobry moment na zakup nieruchomości. Dla ośmiu na 10 ankietowanych ceny nieruchomości są obecnie wysokie lub bardzo wysokie. 65 proc. ocenia też, że niewiele osób z ich otoczenia może sobie teraz pozwolić na zakup mieszkania lub domu – wynika z badania „To my. Polacy o nieruchomościach” portalu ogłoszeniowego Nieruchomosci-online.pl.
Konsument
Prawie 2/3 Polaków uważa się za osoby przedsiębiorcze. Kojarzy im się to z pracowitością i zaradnością

64 proc. Polaków uważa się za osoby przedsiębiorcze, a 78 proc. sądzi, że ludzie w naszym kraju są przedsiębiorczy – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie ING Banku Śląskiego. Na przestrzeni 30 lat postrzeganie przedsiębiorcy znacząco się zmieniło – od prywaciarza w latach 80. do startupowca i innowatora obecnie. Przedsiębiorczość dla dużej grupy badanych oznacza pracowitość i zaradność, jednak – co ciekawe – każde pokolenie ma inne skojarzenia z pojęciem „przedsiębiorca”.