Newsy

Oryginalne sposoby spędzania sylwestra cieszą się coraz większą popularnością

2013-12-27  |  06:30

Nietypowe formy spędzania sylwestra cieszą się wśród Polaków coraz większym zainteresowaniem. Z roku na rok rośnie grono osób, które decydują się na niekonwencjonalne przywitanie Nowego Roku, na przykład w kopalni, na zamku czy na szczycie góry.


 – Organizatorzy odpowiadają na ten trend. W zeszłym roku czy dwa lata temu takich ofert było kilkanaście, może kilkadziesiąt. W tym momencie na naszym portalu jest już ponad sto takich ofert i faktycznie mamy sygnały, że zapotrzebowanie na te oferty jest duże i coraz większe mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Mateusz Goliat z portalu Sylwestrowy.pl


Szampańska zabawa może odbywać się np. 250 metrów pod ziemią, w kopalni Bochnia. Goście, którzy zdecydują się na uczestnictwo w tej imprezie będą mieli możliwość zwiedzania średniowiecznego wnętrza kopalni. Pomyślano także o fanach piłki nożnej przywitanie Nowego Roku z widokiem na murawę na stadionie PGE Arena w Gdańsku to nie lada gratka dla wielbicieli tego sportu.


Wśród ofert znalazł się między innymi sylwester na zamku  w Gniewie. To jest ciekawa propozycja dla osób, które zechciałby spędzić sylwestra w królewskim stylu. Do atrakcji podczas tego sylwestra należeć będzie między innymi turniej rycerski, spotkanie z duchami, a nawet zwiedzanie sali tortur. Oprócz tego o północy, gdyby ktoś przysypiał, na pewno zostanie obudzony przez salwy armat zdradza Mateusz Goliat.


Ci, który tęsknią za latem, zamiast eleganckiej kreacji sylwestrowej mogą przebrać się w strój kąpielowy i przenieść w tropikalny klimat. Tropical Islands, czyli  Aqua Park pod Berlinem to miejsce, gdzie nie zabraknie piasku i wysokiej temperatury, a także dobrej zabawy. Dla tych, którzy wolą śnieg i polskie góry, dobrą propozycją może być sylwester ze zbójnikami.


Impreza plenerowa na polanie, na Gubałówce to na pewno super propozycja dla osób, które lubią góralski folklor. O północy będzie pokaz sztucznych ogni, które podobno na tle Gubałówki prezentują się fenomenalnie. Kolejna propozycja to sylwester w pociągu, po raz siódmy organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie. Tym razem pociąg dojedzie do Zakopanego i tam zostanie przywitany Nowy Rok dodaje Goliat.


Mimo coraz większego zainteresowania oryginalnymi ofertami sylwestrowymi, i tak tylko co dwudziesty Polak spędzi sylwestra na balu lub imprezie. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez firmę KPMG, większość naszych rodaków zamierza przywitać Nowy Rok we własnym domu. Dla niektórych sylwester to także świetna okazja do zarobku - bycie kierowcą, kelnerem czy opiekunem wystraszonych petardami zwierząt to tylko niektóre z możliwości podreperowania domowego budżetu. 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Transport

Polska drugim największym rynkiem dla Mercedesa-Maybacha w Europie. Liczba zamówień na nowego kabrioleta SL 680 wskazuje na duże zainteresowanie klientów

W Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się polska premiera najnowszego modelu Mercedes-Maybach – SL 680 Monogram Series. To najbardziej sportowy Maybach w historii. – Liczba zamówień składanych w systemie wskazuje, że premierowe auto cieszy się dużym zainteresowaniem klientów – podkreślają przedstawiciele marki. Polska jest drugim największym rynkiem dla luksusowych samochodów Maybacha w Europie.

Handel

Polacy przerzucają się na piwa bezalkoholowe. Segment rośnie o 17 proc., podczas gdy cały rynek piwa się kurczy

Rynek piwa skurczył się w 2024 roku o prawie 2 proc. To m.in. efekt wzrostu średniej ceny tego alkoholu, która jest dziś o ponad 40 proc. wyższa niż w 2019 roku. Na tle rynku zdecydowanie wyróżnia się segment bezalkoholowy, który wolumenowo i wartościowo rośnie o ok. 17 proc. w ujęciu rocznym. – Ten segment, wart 1,7 mld zł, jest nadzieją na poprawę wyników branży piwowarskiej – ocenia Igor Tikhonov, prezes Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie. I podkreśla, że rynek pozostaje pod presją rosnących kosztów produkcji i zmian legislacyjnych.