Mówi: | Zosia Ślotała |
Funkcja: | stylistka |
Zosia Ślotała: Dobrze, że pojawiają się nowe vlogerki modowe. To nowa krew i nowe pomysły
Stylistka kibicuje młodym vlogerkom modowym. Twierdzi, że młode pokolenie może wprowadzić świeżość i nową energię do polskiej blogosfery. Przypomina też, że niegdyś opinia publiczna była nastawiona negatywnie także do dzisiejszych gwiazd blogosfery takich jak Maffashion czy Jessica Mercedes.
W rankingach najbardziej wpływowych polskich blogerów modowych wciąż rządzą takie gwiazdy blogosfery jak Tamara Gonzalez Perea, Julia Kuczyńska czy Jessica Mercedes Kirschner. Coraz większą popularność zdobywają jednak modowe youtuberki – kanały internetowe niektórych z nich notują znacznie większą liczbę wejść niż blogi Macademian Girl czy Maffashion. Zdaniem Zofii Ślotały jest to bardzo pozytywne zjawisko.
– To jest zawsze jakaś nowa krew, nowe pomysły i oby było jak najwięcej modowych pomysłów, bo to jest kierunek, który mnie najbardziej interesuje – mówi stylistka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Nowe pokolenie youtuberek modowych tworzą najczęściej nastolatki, które swój przekaz kierują przede wszystkim do rówieśniczek. Zdaniem wielu ekspertów tworzone przez nie kanały znacznie ustępują jakością blogom starszych gwiazd blogosfery, a ich przekaz często jest infantylny i pozbawiony treści. Zofia Ślotała przypomina jednak, że niegdyś także Julia Kuczyńska i Jessica Mercedes musiały stawić czoła powszechnej krytyce.
– Był czas, kiedy wszyscy byli przeciwni blogerkom, a myślę, że zarówno Maffashion, jak i Jessica udowodniły, że moda to jest ich pasja, one się na tym znają, potrafią zastosować wszystkie trendy i warto je obserwować – mówi stylistka.
Gwiazda przyznaje, że nie zna jeszcze zbyt dobrze nowego pokolenia vlogerek modowych. Z chęcią jednak będzie obserwować ich działania w sieci.
Czytaj także
- 2020-01-15: Gabriel Seweryn: Najpierw ludzie domagają się od nas opinii na temat swojego ubioru, a jak ją usłyszą, to się obrażają
- 2018-10-18: Zosia Ślotała: Open door w perfumerii to dla mnie jak Dzień Dziecka. Uwielbiam testować nowe kosmetyki
- 2018-10-12: Zosia Ślotała: Zwykle lubię naturalny, delikatny i rozświetlony makijaż. Moim trendem na ten sezon są krwisto-czerwone usta
- 2018-09-12: Ada Fijał: Jestem mistrzynią wpadek. Traktuję je jako lekcje
- 2018-10-01: Milena Rostkowska-Galant: Uwielbiam się bawić modą – z sukcesami, ale i z malutkimi porażkami. Trzeba mieć dystans do tego
- 2018-05-08: Aleksandra Hamkało: zawsze jak staję na ściance, to zastanawiam się, czy przypadkiem nie zaliczyłam modowej wpadki
- 2018-05-07: Rafał Maślak: Staram się nie być nudny, a jednocześnie nie zaliczyć modowej wpadki
- 2018-05-09: Tamara Gonzalez Perea: Nie rozpatruję swoich stylizacji w kategorii wpadek modowych. W modzie nie ma „dlaczego?”, tylko jest „dlaczego nie?”
- 2018-05-10: Joanna Majstrak: Lubię ubierać się sama, nikt mi nie doradza. Mam swój własny styl
- 2017-12-22: Zosia Ślotała: w tym roku po raz pierwszy święta będą u nas w domu
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.