Najnowsze

Wszystkie newsy

Polecane

Zapraszamy do oglądania

Przegląd mediów

Biuro prasowe

2024-04-03Kiermasz Sztuki i Rękodzieła: czas na wiosenny glow-up
Kiermasz Sztuki i Rękodzieła: czas na wiosenny glow-up
Tuż po Świętach - od środy 3 kwietnia - do Blue City powraca cykliczny Kiermasz Sztuki i Rękodzieła. Będzie tu można podrasować garderobę i wystrój wnętrz przy pomocy ręcznie robionych przedmiotów i oryginalnych dodatków aż do soboty 6 kwietnia.
2024-04-03Jasno określony - apartament dla dwojga
Jasno określony - apartament dla dwojga
Piaskowe beże, jasne kolory i naturalne materiały charakteryzują przestronny apartament dla pary, położony w jednej z dzielnic Krakowa. Otoczony zielenią i nowoczesną architekturą, stanowi doskonały azyl w miejskiej dżungli.
2024-04-03Piękny taras, czyli jaki? Poznaj modne płytki tarasowe
Piękny taras, czyli jaki? Poznaj modne płytki tarasowe
Taras to nie tylko dodatkowe miejsce wypoczynku, ale również oaza spokoju i relaksu w domowej przestrzeni.
2024-04-03LabOOOratorium. Współpraca oświaty i biznesu w modelu win-win-win
LabOOOratorium. Współpraca oświaty i biznesu w modelu win-win-win
Jak połączyć urozmaicanie zajęć w przedszkolach i szkołach z wytyczaniem innowacyjnych trendów w edukacji i społecznym zaangażowaniem biznesu? Fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty i firma Musicon pokazują, jak robić to dobrze.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Teatr

Joanna Trzepiecińska: W polskim kinie nie ma już ról dla kobiety w moim wieku. Weszło już inne pokolenie, które ma swoją widownię i są inne oczekiwania

Aktorka podkreśla, że na razie nie widzi dla siebie miejsca w polskich produkcjach. Z jej obserwacji wynika, że reżyserzy skupiają się teraz na innej grupie wiekowej i właśnie dlatego dużo pracy ma młode pokolenie. Joanna Trzepiecińska nie ubolewa jednak z tego powodu, bo choć nie dostaje propozycji od twórców filmów i seriali, to dużo występuje na teatralnych scenach – w spektaklach i recitalach.

Farmacja

Bioinformatyczne narzędzia ułatwiają diagnostykę opartą na danych genetycznych. W Polsce dostęp do niej wciąż jest niewystarczający

Głównie na rynek amerykański trafiają rozwiązania z zakresu diagnostyki genetycznej opracowywane na całym świecie, również w Polsce. Na rodzimym rynku wciąż brakuje spójnych działań na rzecz przeprowadzania takich badań i ich wykorzystywania w praktyce klinicznej. Strategia powinna obejmować m.in. stworzenie ram prawnych, odpowiednią wycenę i kształcenie kadr. Jak się okazuje, choć teoretycznie możemy w leczeniu nowotworów sięgać już po terapie celowane, to nakłady na badania umożliwiające ich odpowiedni dobór stanowią zaledwie ułamek procenta wydatków na onkologię.