Newsy

Paulina Chruściel zagra główną rolę w spektaklu „Ożenek” w Teatrze 6. piętro

2016-08-17  |  06:56

Aktorka zamierza wrócić do teatru. Zagra główną rolę w premierowym spektaklu Teatru 6. piętro „Ożenek” na podstawie sztuki Mikołaja Gogola. Partnerować jej będzie m.in. Michał Żebrowski, Anna Dereszowska i Cezary Pazura. Od jesieni będzie można ją też ponownie oglądać w roli Elki Kowalik w serialu TVN „Singielka”.

Od połowy czerwca Paulina Chruściel pracuje na planie kolejnego sezonu serialu „Singielka”. Twierdzi, że w nowych odcinkach, które będzie można oglądać od września, widzów czeka wiele emocji. Związane one będą głównie z przygotowaniami do ślubu Natalii i Roberta oraz miłosnymi perypetiami Eli Kowalik. W nowym sezonie uczucie między Elą i Tomaszem zostanie wystawione na wiele prób, a w życiu dziennikarki pojawią się nowi mężczyźni, m.in. przystojny Hiszpan Viktor Rabal.

– To jest pewna ustalona formuła, wszyscy oczekujemy od takiego formatu, że on się zakończy happy endem, tak się zakończy. Pytanie tylko, w jaki sposób połączy się główna para, też tego niestety nie wiem – mówi Paulina Chruściel agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka bardzo chwali atmosferę panującą na planie serialu TVN. Twierdzi, że z wieloma swoimi partnerami pracowała już wcześniej, m.in. w teatrach. Z kilkoma spotkała się natomiast zawodowo po raz pierwszy.

– Fantastycznie się z niektórymi pracuje i mamy nadzieję, że po tej „Singielce” uda nam się coś zrobić fajnego razem gdzie indziej – mówi Paulina Chruściel. 

Gwiazda serialu twierdzi, że stacja TVN planuje nakręcenie ok. 200 odcinków „Singielki”. Obecnie ekipa pracuje nad 176. odcinkiem. Paulina Chruściel sama nie wie jeszcze, czy zgodnie z zapowiedziami serial zostanie wkrótce zakończony. Ma już jednak plany zawodowe na najbliższą przyszłość, zamierza wrócić do teatru.

– Dostałam fantastyczną propozycję, z której się bardzo cieszę. Zaproszenie od Michała Żebrowskiego do Teatru 6. piętro i tam będziemy się zmagać z wysoką literaturą klasyczną rosyjską i ja w głównej roli w Gogolu – mówi Paulina Chruściel. 

Aktorka wystąpi w spektaklu „Ożenek”, w którym wcieli się w rolę Agafii Tichonownej, panny poszukującej odpowiedniego kandydata na męża. Za reżyserię spektaklu odpowiedzialny będzie Andrzej Bubień, a Paulinie Chruściel partnerować będą m.in. Anna Dereszowska, Joanna Ziółkowska, Piotr Głowacki, Cezary Pazura, Cezary Żak i Michał Żebrowski.

– Bardzo się cieszę na spotkanie, bo będzie fantastyczny zespół, cudowni aktorzy, świetny temat, więc już teraz państwa zapraszam serdecznie do teatru – mówi Paulina Chruściel. 

Premiera spektaklu „Ożenek” zapowiadana jest na 11 marca 2017 roku.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Spełniłem swoje marzenie i uczę młodzież w szkole. To zawód niedoceniany na bardzo wielu płaszczyznach

Gospodarz „Dzień Dobry TVN” spełnia się także w zawodzie nauczyciela. W jednym z warszawskich liceów prowadzi lekcje wiedzy o społeczeństwie, ale nie w tradycyjnej odsłonie. W jego autorskim programie jest bowiem sporo elementów dziennikarskich. Krzysztof Skórzyński zauważa, że pedagodzy nie są odpowiednio wynagradzani. Dodatkowo prestiż zawodu nauczyciela jest teraz przerażająco niski, a tym samym spada satysfakcja z jego wykonywania.

Problemy społeczne

W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Zdrowiu reprodukcyjnemu wciąż poświęca się za mało uwagi w debacie o dzietności i polityce rodzinnej

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci, czyli najmniej od II wojny światowej. Tegoroczne dane są jeszcze gorsze. W pierwszej połowie 2024 roku zarejestrowano ok. 126,5 tys. urodzeń, czyli o blisko 12,5 tys. mniej niż rok wcześniej – wynika z danych GUS. W kwestii zastępowalności pokoleń na znaczeniu zyskuje problematyka zdrowia reprodukcyjnego. WHO uważa problemy z płodnością kobiet i mężczyzn za istotny problem zdrowotny. – To temat, który w ogóle nie jest podejmowany – ocenia prof. dr hab. Elżbieta Gołata, przewodnicząca Komitetu Nauk Demograficznych PAN. – Nie tylko zdrowie reprodukcyjne, ale w ogóle stan zdrowia ludności to jedno z najważniejszych wyzwań demograficznych i społecznych.