Wszystkie newsy
2015-03-23 | 06:10
Uroda
Zły stan skóry może być oznaką problemów o podłożu psychicznym
Zdrowie psychiczne ma ogromny wpływ na stan ludzkiej skóry. Z licznych badań wynika, że nawet 80 proc. pacjentów klinik dermatologicznych ma problemy o podłożu psychicznym. Najczęstsze schorzenia dermatologiczne, których przyczyną są emocje, to świąd idiopatyczny, różnego rodzaju wypryski oraz nadmierna potliwość. Aby walka z nimi była skuteczna, niezbędna jest nie tylko pomoc dermatologa, lecz także relaksacja, a w skrajnych przypadkach nawet psychoterapia.
2015-03-23 | 06:05
Uroda
Suplementy diety wspomagają działanie zabiegów medycyny estetycznej. Uelastyczniają skórę i opóźniają procesy starzenia
Nowoczesne suplementy diety są w stanie znacznie opóźnić zachodzące w organizmie procesy starzenia. Podstawą medycyny estetycznej w zakresie anti-aging są preparaty o działaniu detoksykującym i zwalczającym wolne rodniki. Takie właściwości mają m.in. witaminy A i E oraz koenzym Q. Coraz większą popularność zyskują także terapie hormonalne, zwłaszcza suplementacja hormonu wzrostu i hormonów płciowych. Taka kuracja poprawia elastyczność i nawilżenie skóry, spłyca zmarszczki, pomaga zredukować ilość tłuszczu w organizmie oraz zwiększa masę mięśniową.
2015-03-19 | 06:20
Zdrowie
Ćwiczenia oddechowe pomagają walczyć ze stresem, obniżają ciśnienie i mogą złagodzić objawy astmy
Stany lękowe, przewlekły stres, zaburzenia koncentracji, nadciśnienie czy astma – wszystkie te dolegliwości można złagodzić dzięki nauce technik opanowania oddechu. Ćwiczenia polegają na treningu właściwego rytmu i głębokości oddechów oraz kontrolowaniu mięśni biorących udział we wdechu i wydechu. Jedną z technik oddechowych jest pranajama, której wpływ na ludzki organizm został dobrze przebadany przez naukowców.
2015-03-18 | 06:30
Zdrowie
Polacy zmieniają swoje preferencje alkoholowe. Zamiast wódki wolą piwo
Zmienia się kultura picia alkoholu w Polsce. Polacy piją wprawdzie coraz więcej, ale bardziej odpowiedzialnie. Zamiast upijać się do nieprzytomności, traktują alkohol wyłącznie jako dodatek do wieczoru w towarzystwie znajomych. Wybierają też alkohole coraz lepszej jakości. Do ulubionych trunków Polaków należy piwo, w którym szukają przede wszystkim smaku, a nie mocy alkoholu.
2015-03-18 | 06:15
Żywienie
Niedobory witamin powoduje nie tylko zła dieta. Mogą być efektem genetycznych zaburzeń metabolicznych
Połowa kobiet gorzej przyswaja kwas foliowy ze względu na genetyczne zaburzenia enzymatyczne. Niedobór tego związku jest szczególnie niebezpieczny dla rozwijającego się płodu, dlatego przed planowaniem ciąży warto wykonać badanie genetyczne, które ocenia efektywność metabolizmu folianów. Za pomocą testów DNA można również sprawdzić indywidualne zapotrzebowanie na witaminy A, D, C, B6 oraz B12 i ustalić spersonalizowaną dietę zmniejszającą ryzyko chorób cywilizacyjnych.
2015-03-16 | 06:10
Zdrowie
Zintegrowane techniki masażu uwalniają od napięcia i bólu pleców
Nowoczesne techniki masażu pomagają osobom cierpiącym na głębokie przykurcze mięśni, rwę kulszową, a nawet przewlekłe bóle głowy wywołane napięciem nerwowym. Sprawdzą się także w przypadku osób przechodzących rehabilitację po urazach lub zabiegach chirurgicznych. Zintegrowane zabiegi zwiększają ruchomość stawów, uwalniają tkanki miękkie od napięcia i przywracają im elastyczność. Powodują także lepszy przepływ energii w całym ciele.
2015-03-13 | 06:30
Moda
Ponad 70 proc. kobiet, które noszą buty na obcasach, cierpi z powodu bólu stóp
Ból, zniekształcenie palców, zmniejszenie ruchomości w stawach skokowych i przeciążenie mięśni łydki – to tylko niektóre dolegliwości związane z noszeniem butów na wysokim obcasie. Aby zapobiegać tego typu problemom, należy wybierać obuwie o elastycznym przodzie ze stabilnymi obcasami. Kilka razy w tygodniu wysokie buty warto również zamienić na wygodne obuwie na płaskiej podeszwie.
2015-03-12 | 06:20
Żywienie
2-tygodniowa dieta detoksykująca pozwala oczyścić organizm ze szkodliwych składników przemiany materii. Dietetycy zalecają ją wczesną wiosną
Dietetycy zalecają, aby dieta oczyszczająca nie była zbyt restrykcyjna, bo nie chodzi o to, żeby wyniszczyć organizm, lecz o to, by pobudzić go do metabolizmu i usunąć toksyny. Detoksykacja zazwyczaj trwa dwa tygodnie. W tym czasie warto postawić na produkty o dużej zawartości błonnika, świeże surówki i soki. Trzeba też pić dużo wody mineralnej, na przykład z dodatkiem cytryny.
2015-03-11 | 06:40
Zdrowie
Zanim zaczniemy uprawiać sport, powinniśmy poddać się kontroli stanu wydolności i sprawności organizmu. To może zapobiec kontuzjom i urazom
66 proc. Polaków regularnie uprawia jakąś formę aktywności fizycznej. Największą popularnością cieszą się bieganie, jazda na rowerze, pływanie i crossfit. Mało który sportowiec amator poddaje się jednak ocenie wydolności i sprawności organizmu. Mimo że taka konsultacja pomogłaby mu wybrać odpowiednią dyscyplinę sportu, przygotować ciało do wysiłku dzięki specjalnie opracowanemu treningowi funkcjonalnemu, a także uniknąć kontuzji i urazów.
2015-03-10 | 06:30
Zdrowie
3 mln Polaków cierpi na zespół pęcherza nadreaktywnego. Pacjenci mają problem z ograniczeniami w refundacji leków
Ciągłe wizyty w toalecie i trudne do opanowania parcie na pęcherz odczuwane nawet w nocy to symptomy, które mogą świadczyć o zespole pęcherza nadreaktywnego. Dolegliwość ta dotyczy 3 milionów Polaków i przy braku odpowiedniej terapii doprowadza do wycofania się chorego z życia społecznego i zawodowego. Na refundację leczenia mogą liczyć jedynie pacjenci, którzy poddali się inwazyjnemu i stresującemu badaniu urodynamicznemu. Lekarze od dawna apelują o usunięcie ograniczeń w refundacji. Obecnie sprawą zajęły się parlamentarzystki.
2015-03-09 | 06:10
Zdrowie
Zaniechanie szczepień może prowadzić do szybkiego nawrotu epidemii groźnych chorób zakaźnych
W Polsce rośnie liczba nieszczepionych dzieci. Zdaniem lekarzy jest to efekt działalności ruchów antyszczepionkowych, które podają nieprawdziwe informacje na temat szczepionek. Zaniechanie ich może natomiast prowadzić do nawrotu epidemii groźnych chorób zakaźnych. Już rośnie liczba zachorowań na świnkę, różyczkę oraz odrę. Za gwałtowny wzrost zachorowań na tę ostatnią chorobę Państwowy Zakład Higieny odpowiedzialnością obarcza rodziców, którzy nie chcą poddawać swoich dzieci szczepieniom.
2015-03-05 | 06:20
Nowe technologie
Przewlekły stres i praca przy komputerze do późna to najczęstsze przyczyny bezsenności
Coraz więcej Polaków cierpi z powodu zaburzeń snu, zwłaszcza bezsenności. Problemy z zasypianiem ma już co trzecia osoba. Wynika to przede wszystkich ze stresującego trybu życia i intensywnego korzystania ze zdobyczy techniki, głównie komputerów. Chroniczny brak snu ma ogromny wpływ na stan zdrowia.
2015-03-04 | 06:20
Uroda
Japońska sauna skalna ma silne działanie detoksykujące, poprawia krążenie i karmi ciało ujemnymi jonami
Ganbanyoku po japońsku znaczy „skalna kąpiel” lub „skalna łaźnia”. W Japonii jest to najbardziej ceniony i najbardziej popularny rodzaj sauny. Jej zwolennicy podkreślają, że to przyjemność dla ciała, relaks dla umysłu i odnowa dla ducha. Ciepło emitowane z kamieni trzy razy głębiej niż ciepło sauny tradycyjnej wnika w skórę, pobudzając ją do oczyszczenia i odprężenia.
2015-02-26 | 06:20
Zdrowie
Predyspozycje do uprawiania poszczególnych dyscyplin sportowych można zbadać już w dzieciństwie
Okazuje się, że postępy w poszczególnych dyscyplinach w dużej mierze zależą od rodzaju włókien mięśniowych, który jest zapisany w DNA sportowca. Obecność konkretnych genów odpowiada za rozwinięcie dużej siły mięśniowej lub utrzymanie korzystnej równowagi energetyczna w trakcie długotrwałego wysiłku. Predyspozycje genetyczne do sportów wytrzymałościowych lub siłowych może dzisiaj zbadać każdy za pomocą prostego testu.
2015-02-25 | 06:20
Zdrowie
Wzrok dziecka należy badać już w pierwszym roku życia
Nieskupianie wzroku na twarzach bliskich, zbyt częste mrużenie oczu, niechęć do rysowania lub czytania – to najczęstsze objawy zaburzeń widzenia u dzieci. Wczesna rehabilitacja może zahamować dalszy rozwój wad wzroku, dlatego tak ważne jest, by już w pierwszym roku życia kontrolować wzrok dziecka zarówno samodzielnie, jak i u lekarza specjalisty. W przypadku wcześniaków lub dzieci obciążonych genetycznie pierwsza wizyta u okulisty powinna mieć miejsce nawet przed ukończeniem 6. miesiąca życia.