Biuro prasowe

LIFESTYLE 2020-10-12

Firmy szukają pracowników ze znajomością języka niemieckiego

Firmy Volkswagen, thyssenkrupp Group Services czy CSP Customer Services Polska, będącą częścią międzynarodowego koncernu Adecco, to zaledwie kilka przedsiębiorstw, poszukujących do współpracy osób władających językiem niemieckim.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-09-30

Niemcy kuszą młodych ekologów

Nikt nie ma wątpliwości, że w dzisiejszych czasach temat ekologii i dbania o środowisko naturalne jest niezwykle istotny dla każdego. W sieci właśnie pojawił się spot, w którym pasjonatka przyrody dowiaduje się, że jej przyszłość może wiązać się z językiem niemieckim.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-09-29

Jak osiągnąć sukces?

Walt Disney powiedział: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”. Ile razy rozmyślamy o tym aby się nam powiodło? Mamy cel, chcemy go zrealizować i marzymy o tym, żeby udało się nam tego dokonać. Jak przestać marzyć a zacząć osiągać sukces?
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-09-28

Mindspace poszerza ofertę udogodnień!

Mindspace poszerza ofertę udogodnień!
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-09-24

Eksperci językowi radzą, jak zabłysnąć podczas biznesowych spotkań

W czasach globalizacji zarówno mniejsze firmy, jak i duże korporacje, zwracają coraz większą uwagę na umiejętności językowe pracowników. Językiem najczęściej wykorzystywanym w biznesie wciąż pozostaje angielski.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-09-22

Python kusi Polaków: uczymy się programować

Co łączy tłumacza, artystkę, dziennikarkę, logistyka i studentkę szkoły filmowej? Coraz częściej ludzie nie mający nic wspólnego z programowaniem, decydują się na jego naukę.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-08-25

CyberMistrz. Bezpłatne szkolenia dla młodych wrocławian

Na jesieni tego roku we Wrocławiu rozpoczną się organizowane przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego bezpłatne szkolenia dla dzieci i młodzieży, podczas których młodzi wrocławianie będą mogli rozwijać swoje kompetencje cyfrowe.
czytaj więcej
Kariera LIFESTYLE 2020-08-10

DPD Polska wyznacza "Kierunek Samodzielność"

DPD Polska wraz z Towarzystwem Nasz Dom kontynuują program „Kierunek Samodzielność”.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-07-23

Czy niemiecki to język pasji? Rzeczywistość przeczy stereotypom.

Gospodarka, żywność i porządek – to główne skojarzenia młodych Polaków z Niemcami wg badania pracowni Synergion na zlecenie Goethe-Institut.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-07-15

Tylko 24% osób wie jakie prawa posiada pracujący rodzic - nowy program w MyOla

Polki oczekujące dziecka mało wiedzą na temat przywilejów w życiu zawodowym. Aż 57% ankietowanych przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką nie wie jakie prawa ma kobieta w ciąży. Dlatego Fundacja uruchamia program: Moja ciąża. Moje prawa w aplikacji MyOla
czytaj więcej