Biuro prasowe

LIFESTYLE 2021-03-01

Cykl #premieraonline w tym tygodniu

Dyskusja z udziałem Krzysztofa Zalewskiego, Karoliny Wigury i Piotra Trudnowskiego oraz spotkanie autorskie z Michałem Gołkowskim
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-03-01

„Halny” – premiera audiobooka

Spotkanie online z autorem Igorem Jarkiem i aktorami
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-02-22

Białe małe kłamstewka

27 stycznia nakładem wydawnictwa Harde ukaże się powieść Philippy East „Białe małe kłamstewka”, uznana za jeden z najciekawszych debiutów literackich w 2020 roku na Wyspach Brytyjskich.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-02-22

NA PODLASIU. CECYLIA

Drugi tom cyklu powieściowego „Na Podlasiu” rozgrywającego się w Białej Podlaskiej w drugiej połowie XIX wieku. Bohaterkami powieści są kolejno: Antonia, Cecylia i Aleksandra. Ale „Na Podlasiu” to również opowieść o mieście i jego mieszkańcach.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-02-18

Chiny oczami wnikliwego obserwatora

Chiny potrafią zaskoczyć, zmusić do refleksji nad swoim życiem. Fascynujący obraz Państwa Środka, nieoczywistego, pełnego kontrastów i niespodzianek, odmalował na kartach swojej książki Grzegorz Kapla. Chiny bez wzajemności ukazały się nakładem wydawnictwa Burda Książki.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-02-15

KIECKA I KRYNOLINA - książka dla miłośników dobrych historii

„Kiecka i krynolina”, nowa powieść autorki „Gruzowiska” Aleksandry Katarzyny Maludy ukaże się 20 marca nakładem Wydawnictwa Szara Godzina. To dowcipna i przewrotna, a także z nutą nostalgii i odrobiną refleksji opowieść o zaskakującej zamianie miejsc.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-02-12

Cała naprzód po nagrodę w konkursie Piórko

Piórko, konkurs Biedronki na książkę dla dzieci, został stworzony po to, by nadać wiatru w żagle debiutującym twórcom. Od 11 lutego rusza nabór tekstów do siódmej edycji konkursu. Debiutanci mogą nadsyłać swoje prace tekstowe do 22 marca.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-02-08

Efekt pandemii: Młodzi uciekają z Internetu w książki

Podczas ubiegłorocznych lockdownów aż 33 proc. Francuzów zaczęło czytać więcej książek. Dla młodych ludzi był to najpopularniejszy sposób na… uniknięcie surfowania po Internecie.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-02-03

Co czytali Polacy w 2020 roku? Który tytuł zostanie Książką Roku?

Przez cały luty można oddawać głosy w Plebiscycie Książka Roku 2020. Wśród nominowanych znajdują się książki 93 polskich i 147 zagranicznych autorów. Czytelnicy wybiorą najlepsze literackie tytuły oraz wskażą fundacje, które otrzymają ćwierć miliona złotych wsparcia.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-02-02

MORSOWANIE - bestseller stycznia Wydawnictwa Harde

Morsowanie, niegdyś rozrywka dla wybranych, staje się coraz bardziej popularne. Można nawet powiedzieć – modne.
czytaj więcej