Biuro prasowe

LIFESTYLE 2023-03-23

Autorka w walce z systemem o inkluzywny świat

Daleko nam do czasów, w których każdy może czuć się bezpiecznie i być traktowany jednakowo. Robyn Gigl jako kobieta transpłciowa wie o tym najlepiej.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-03-15

Biblioteka Multimedialna w Atrium Plejada w nowej odsłonie

Biblioteka Multimedialna w Atrium Plejada w nowej odsłonie
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-03-14

Mały Koneser ponownie w Centrum Praskim Koneser

Ponad dwudziestu wyjątkowych, polskich wydawców, dziesiątki pięknie ilustrowanych książek oraz tysiące uśmiechów maluchów, ich rodziców i… nie tylko! To może oznaczać tylko jedno – Mały Koneser już po raz kolejny zawita do Centrum Praskiego Koneser na warszawskiej Pradze-Północ.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-02-23

Czy tym razem uda jej się przeżyć? Premiera najnowszej książki Lisy Jackson!

To już dwadzieścia lat po tragicznych wydarzeniach, z których tylko ona uszła cało. Jednak po dwóch dekadach spokoju przeszłość powraca i nie daje o sobie zapomnieć. Czy Karze uda się uniknąć śmierci po raz kolejny?
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-02-22

Wielka wojna, niewidomy żołnierz i historia pierwszej na świecie placówki szkolą

Na porządku dziennym w XXI wieku są już specjalne szkoły, programy społeczne, różnego rodzaje instytucje oraz fundacje i cała sieć pomocy dla osób niepełnosprawnych, w tym dla niewidomych. To jednak znak rozpoznawczy DOPIERO czasów współczesnych.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-01-26

Jak w obliczu morderstwa postępuje dama?

Trzymać się zasad etykiety czy zagłębić w tajemniczą śmierć męża i dowiedzieć się prawdy? Zdjąć maskę bogatej arystokratki i podjąć się rozszyfrowania intryg przebiegłej warstwy uprzywilejowanych?
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-01-11

Ukryty potencjał siostry wirtuoza

Siostra chowająca się w cieniu brata – wybitnego pianisty, działacza i męża stanu – wreszcie dostaje szansę, aby opowiedzieć historię ze swojej perspektywy.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-12-27

Po „Głodzie” i „Wojnie” czas na „Exodus”

Ostatni ranking Biblioteki Narodowej nie bez powodu uplasował Joannę Jax w czołówce najpoczytniejszych polskich autorów.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-12-13

Skarpa Warszawska – wydawnictwo misji, którą od dekady jest stolica i czytelnicy

To już 10 lat istnienia wydawnictwa Skarpa Warszawska na polskim rynku. Mimo ogromnego sukcesu i ciągłego rozwoju firma nie zapomina o swoich korzeniach, starając się pielęgnować wspomnienia o dawnej, (nie)znanej czy też (nie)poznanej Warszawie.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-11-30

Opowieść o świcie kobiecej mocy Premiera książki „Stopy Aniołów”

Wcześnie osierocona przez matkę i opuszczona przez ojca w żałobie, poszukująca duchowej tożsamości Ines powraca do nadmorskiego miasteczka na południu Włoch, nieopodal otoczonej kultem groty archanioła Michała.
czytaj więcej