Biuro prasowe

LIFESTYLE 2020-08-25

CyberMistrz. Bezpłatne szkolenia dla młodych wrocławian

Na jesieni tego roku we Wrocławiu rozpoczną się organizowane przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego bezpłatne szkolenia dla dzieci i młodzieży, podczas których młodzi wrocławianie będą mogli rozwijać swoje kompetencje cyfrowe.
czytaj więcej
Kariera LIFESTYLE 2020-08-10

DPD Polska wyznacza "Kierunek Samodzielność"

DPD Polska wraz z Towarzystwem Nasz Dom kontynuują program „Kierunek Samodzielność”.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-07-23

Czy niemiecki to język pasji? Rzeczywistość przeczy stereotypom.

Gospodarka, żywność i porządek – to główne skojarzenia młodych Polaków z Niemcami wg badania pracowni Synergion na zlecenie Goethe-Institut.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-07-15

Tylko 24% osób wie jakie prawa posiada pracujący rodzic - nowy program w MyOla

Polki oczekujące dziecka mało wiedzą na temat przywilejów w życiu zawodowym. Aż 57% ankietowanych przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką nie wie jakie prawa ma kobieta w ciąży. Dlatego Fundacja uruchamia program: Moja ciąża. Moje prawa w aplikacji MyOla
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-06-26

Pierwsza ogólnopolska relacja gali finałowej XI edycji konkursu Bizneswoman Roku

Coroczna gala Bizneswoman Roku organizowana przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką to finał największego i najstarszego konkursu w Polsce nagłaśniającego sukcesy przedsiębiorczych kobiet i promujący różnorodność w biznesie.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-06-18

Rynek pracy podczas epidemii koronawirusa - Czy czeka nas emigracyjne boom?

Od północy 13 czerwca granice Polski z innymi krajami zostały otwarte. Zniesiony zostanie też obowiązek kwarantanny dla osób podróżujących między krajami. Jak spodziewają się firmy, zacznie się boom na pracę za granicą.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-06-03

Prawie 12 proc. kobiet już straciło pracę podczas pandemii, a 10 proc. nie wie,

Koronawirus odciska piętno na sytuacji kobiet w Polsce. Okazuje się, że 1/3 ankietowanych przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką poświęca na pracę więcej czasu i ma więcej obowiązków zawodowych niż przed wybuchem pandemii. 1/3 pracuje obecnie nawet po 11 h dziennie
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-05-29

Anglistki uczą się niemieckiego - test aplikacji do nauki języków obcych

Według badania Havas Media Group aż 67,4% badanych uczy się angielskiego samodzielnie w domu, a 24,7% poprzez platformę online. Stacjonarne szkoły językowe wskazało zaledwie 20,3% ankietowanych.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-05-22

Po czym poznać PRZEdsiębiorcę?

Powstała platforma dla ekspertów z różnych sektorów biznesu. Inicjatorem tego projektu jest Maciej Gnyszka - założyciel Towarzystw Biznesowych.
czytaj więcej
Kariera LIFESTYLE 2020-03-16

JAK SKUTECZNIE ZORGANIZOWAĆ PRACĘ ZDALNĄ

W obliczu ciągle zmieniającej się sytuacji, warto jest zwrócić uwagę, jak wpływa ona na sposób wykonywanej przez nas pracy. Dla wielu osób praca zdalna to rutyna, ale dla niektórych coś nowego, co wymaga wypracowania planu dnia, dotychczas regulowanego przez rytm życia biura.
czytaj więcej