Biuro prasowe

LIFESTYLE 2021-10-18

Tłumacze obchodzą swoje święto

30 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Ustanowiona przez ONZ data to wyraz szacunku dla zawodu, którego rola staje się nie do przecenienia w erze postępującej globalizacji.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-10-06

Zaprojektuj toaletę publiczną w Tatrzańskim Parku Narodowym

Odbywający się od 23 lat konkurs KOŁO na projekt toalety publicznej organizowany przez GEBERIT, to dla młodych architektów okazja do sprawdzenia umiejętności, konfrontacji swojego sposobu myślenia z wizjami innych uczestników.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-09-28

Rusza 11. edycja programu „W drodze do pracy”

Nabór do programu aktywizacji zawodowej kobiet Henkla i Fundacji Miejsce Kobiet
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-09-20

Czy nauka angielskiego może być popołudniową rozrywką? Tutlo dołącza do TikToka

Tutlo jako prekursor dołączył do TikToka, by za darmo i codziennie dzielić się wiedzą, publikując użyteczne słówka czy porady językowe. Co więcej, 20 i 27 września o godz. 18:00 odbędą się dodatkowo krótkie lekcje na żywo
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-09-10

Ceramika Paradyż rusza z programem szkoleniowym dla profesjonalistów

Ceramika Paradyż, wiodący producent płytek ceramicznych w Polsce, rusza z szerokim programem inspiracyjno-szkoleniowym, którego celem będzie podnoszenie kwalifikacji zawodowych, rozwój umiejętności i edukacja profesjonalistów.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-06-22

Uczą się uczyć po europejsku

Na Malcie szkolili swoje umiejętności językowe i metodyczne nauczyciele z Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji ”Fabryczna 10”. To kolejny etap projektu „Mobilna kadra, mobilni uczniowie”.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-06-17

Jakość życia i czyste powietrze magnesem dla inwestorów i pracowników

Czyste powietrze to wartość sama w sobie – tak mówią ci, którzy zdecydowali się przenieść do Trójmiasta. Bliskość morza, lasów i rozwinięta infrastruktura rekreacyjna sprawiają, że jakość życia stała się przewagą konkurencyjną.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-05-26

I stała się jasność – o chemiku z Podkarpacia

Polski chemik i przedsiębiorca, wynalazca lampy naftowej, działacz niepodległościowy i filantrop. Mowa o Janie Józefie Ignacym Łukasiewiczu, którego postać przybliżamy w ramach serii Poczet Chemików Polskich prowadzonej przez firmę PPG.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-05-06

Różnorodność wiekowa napędza rozwój. Nowa kampania IKEA

IKEA zachęca, by dostrzegać talenty oraz potencjał osób doświadczonych i zapewniać im równe szanse w dostępie do rozwoju zawodowego.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-04-13

6 rzeczy, których lider może nauczyć się od Mojżesza

Czy ten, kto został nazwany „najpokorniejszym ze wszystkich ludzi, jacy żyli na ziemi” może stać się liderem, który pociągnie za sobą tłumy? Czy zwykły pasterz może stać się charyzmatycznym przywódcą, który wpłynie na losy całego narodu?
czytaj więcej