Biuro prasowe

LIFESTYLE 2023-11-23

Co czwarta badana chciałaby rozwijać swoją firmę międzynarodowo

Raport „Bizneswoman Roku: Polki i przedsiębiorczość 2023” towarzyszy XV edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-11-21

Poznaliśmy najinteligentniejszych prezesów. W czołówce nie ma szefa Facebooka

Czy najpopularniejsze firmy faktycznie prowadzone są przez najmądrzejszych liderów? Sprawdzili to twórcy platformy Preply.com, analizując wypowiedzi 100 amerykańskich CEO przez pryzmat używanego języka.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-11-13

Połowa badanych czuje się przytłoczona obowiązkami zawodowymi. Trasa Oyka Power

Z badania przeprowadzonego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką wynika, że pracując zdalnie 29 proc. respondentów często na obowiązki służbowe poświęca więcej czasu, niż wynika z umowy, a pracując stacjonarnie ten odsetek wynosi jedynie 16 proc.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-11-06

Połowa badanych w wieku 18-26 lat nie czuje się gotowa na podjęcie pracy

W ramach 5. edycji programu Fun.Tech.Future. Fundacja SPS przeprowadziła badanie na grupie ponad 6 tys. osób. Wyniki wskazują, że 8 na 10 ankietowanych uważa, że obecny system edukacji nie integruje różnych grup społecznych.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-10-24

Start XV edycji konkursu Bizneswoman Roku Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką

Wystartowała XV edycja konkursu Bizneswoman Roku. Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką już od 15 lat wspiera przedsiębiorczość Polek, a także wyróżnia liderki i liderów firm działających na rzecz równości, różnorodności i włączania.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-10-23

Kto zarabia za dużo? Tak Polacy patrzą na różne zawody [Wyniki badania]

Autorzy serwisu CVeasy.pl sprawdzili, jak Polki i Polacy postrzegają dziś stanowiska pracy związane z różnymi branżami. W badaniu wzięło udział blisko 600 osób z całego kraju.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-10-19

Lidl startuje z inicjatywą na rzecz zrównoważonego rozwoju

„Lidl YOU #teamlidl” – to hasło międzynarodowej inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju, z którą Lidl Polska startuje w tym tygodniu. Celem akcji jest zainspirowanie pracowników do włączenia zrównoważonych działań w ich codzienne życie zawodowe i prywatne.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-10-09

Języki obce w biznesie to więcej niż komunikacja

Czasy, w których wystarczyło znać jeden obcy język powoli odchodzą do przeszłości. W wielu branżach liczy się biegłe posługiwanie co najmniej dwoma językami. I nie dotyczy to tylko turystyki czy dyplomacji.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-10-05

„Kuchnia Talentów” Circle K pomaga w rozwijaniu pasji pracowników

Zakończyła się pierwsza edycja wewnętrznego konkursu Circle K „Kuchnia Talentów”. Zadaniem konkursowym dla pracowników było opracowanie autorskiej przekąski, która miałaby trafić do oferty gastronomicznej na stacjach sieci.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-10-03

Jak wygląda typowe polskie CV? Tak próbujemy zainteresować pracodawcę

Autorzy serwisu CVeasy.pl przeanalizowali blisko 7 milionów dokumentów stworzonych przez kandydatów do pracy z 30 krajów na całym świecie. Kluczowe cechy, którymi się chwalimy, to umiejętność komunikacji i pracy zespołowej.
czytaj więcej