Biuro prasowe

LIFESTYLE 2021-02-16

17 lutego – Święto Wszystkich Kotów

17. lutego – to właśnie ta data powinna być wyróżniona w kalendarzu miłośników kotów! Kiedy 10 tysięcy lat temu na Bliskim Wschodzie rozpoczęła się wspólna historia kota i człowieka, nie przypuszczano pewnie, że wkrótce mruczki skradną serca milionom opiekunów na całym świecie.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-02-10

Pomóż Organizacjom wygrać zapas karmy i wejdź do akcji „Nakarm koty Z COTE 8” !!

„Nakarm koty z COTE” to wyjątkowa inicjatywa, która wspiera Schroniska i Fundacje opiekujące się kotami. Do 28 lutego można głosować na Organizacje, które opiekują się bezdomnymi zwierzętami.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-02-05

Akcja pomocy bezdomnym psom Piesotto #PakaDlaAdopciaka

Piesotto rusza z akcją#PakaDlaAdopciaka.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-12-17

Najczęstsze urazy zwierząt domowych i jak im pomóc?

Świąteczna przerwa to idealny czas na przyjrzenie się naszym pupilom i pomyślenie, co jeszcze możemy zrobić, żeby zapewnić im bezpieczeństwo w domu i na spacerach. To właściciel jest pierwszą osobą, która będzie umiała udzielić skutecznej pierwszej pomocy.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-12-10

Świąteczna zbiórka karmy w ETC Swarzędz

Zbliżają się Święta. To szczególny okres, w którym robimy sobie prezenty oraz pomagamy nawzajem. Warto jednak pomyśleć nie tylko o najbliższych, ale również o potrzebujących zwierzakach, które przebywają w schroniskach. Właśnie teraz jest ku temu okazja.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-12-03

Najlepsze pomysły na mikołajkowy prezent dla pupila

Lista prezentów już prawie gotowa – podarunek dla mamy jest, dla taty też, a dla siostry przyniesie kurier. A co z pupilem? Przecież on też należy do rodziny!
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-11-25

NOWY CZŁONEK RODZINY. JAK PRZYGOTOWAĆ DOM NA JEGO PRZYBYCIE?

Pojawienie się zwierzaka w domu to nie lada wyzwanie dla domowników i zapowiedź nowego rytmu życia. Jednak to nie tylko zmiany dla właścicieli, ale również dla zwierzaka. Dlatego należy odpowiednio przygotować dom na pojawienie się czworonoga.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-10-14

Ocalić niedźwiadki - dokument na Polsat Viasat Nature

Miłośnicy zwierząt z Northern Lights Wildlife Society prowadzą schronisko dla rannych niedźwiedzi.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-10-06

NAUKOWCY: ZMIANY SEZONOWOŚĆI PÓR ROKU TO POWAŻNE ZAGROŻENIE DLA ZDROWIA ZWIERZĄT

Zmiany w sezonowości pór roku z pewnością doprowadzą do zwiększenia zachorowalności na choroby u psów i kotów - twierdzą zgodnie eksperci kampanii społecznej Protect Our Future Too.
czytaj więcej
Zwierzęta LIFESTYLE 2020-10-06

5 rzeczy, o których musisz wiedzieć, zabierając psa na zakupy

Prowadzenie psa na smyczy i ograniczenie przypadkowego kontaktu z ludźmi to jedne z najważniejszych rzeczy, o których trzeba pamiętać, zabierając psa na zakupy.
czytaj więcej