Biuro prasowe

LIFESTYLE 2020-11-25

NOWY CZŁONEK RODZINY. JAK PRZYGOTOWAĆ DOM NA JEGO PRZYBYCIE?

Pojawienie się zwierzaka w domu to nie lada wyzwanie dla domowników i zapowiedź nowego rytmu życia. Jednak to nie tylko zmiany dla właścicieli, ale również dla zwierzaka. Dlatego należy odpowiednio przygotować dom na pojawienie się czworonoga.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-10-14

Ocalić niedźwiadki - dokument na Polsat Viasat Nature

Miłośnicy zwierząt z Northern Lights Wildlife Society prowadzą schronisko dla rannych niedźwiedzi.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-10-06

NAUKOWCY: ZMIANY SEZONOWOŚĆI PÓR ROKU TO POWAŻNE ZAGROŻENIE DLA ZDROWIA ZWIERZĄT

Zmiany w sezonowości pór roku z pewnością doprowadzą do zwiększenia zachorowalności na choroby u psów i kotów - twierdzą zgodnie eksperci kampanii społecznej Protect Our Future Too.
czytaj więcej
Zwierzęta LIFESTYLE 2020-10-06

5 rzeczy, o których musisz wiedzieć, zabierając psa na zakupy

Prowadzenie psa na smyczy i ograniczenie przypadkowego kontaktu z ludźmi to jedne z najważniejszych rzeczy, o których trzeba pamiętać, zabierając psa na zakupy.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-10-01

Niech każdy dzień będzie świętem zwierząt!

Zwierzęta domowe, z którymi dzielimy nasze życie, odwdzięczają się nam bezgraniczną miłością i oddaniem. Dzięki nim - jak wskazują badania - jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-09-30

PO RAZ PIERWSZY STARTUJE AKCJA “POMELO WSPIERA ZWIERZAKI”

W 2018 roku w schroniskach w Polsce przebywało 107 325 psów oraz 29 326 kotów. Chcąc im pomóc, catering dietetyczny Pomelo, we współpracy z Fundacją Sarigato zorganizował akcję “Pomelo wspiera zwierzaki”, w ramach której przekaże nawet tonę pełnowartościowej karmy.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-09-28

APTECZKA DOMOWEGO ZWIERZAKA. CO POWINNO SIĘ W NIEJ ZNAJDOWAĆ?

Właściciele zwierząt domowych i osoby dopiero myślące o nowym członku rodziny powinny zawczasu pomyśleć o konsekwencjach zbyt żywiołowych zabaw i codziennych zagrożeniach. Przygotowany poradnik pozwoli łatwo skompletować podstawowy zestaw pierwszej pomocy.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-09-22

Dziwne odgłosy dochodzące z lasu

W drugiej połowie września, tuż przed zachodem słońca możemy usłyszeć głośne basowe ryki, rozchodzące się na wiele kilometrów. Odgłosy te dochodzą z pobliskich lasów. Czym jest spowodowany hałas, który zazwyczaj kończy się dopiero o świcie?
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-09-15

Noc Naukowców 2020. Supermoce zwierząt

25 września zapraszamy rodziny, znajomych, dorosłych i dzieci na europejską Noc Naukowców 2020 w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Zobaczycie zwierzęta w nowej odsłonie, dowiecie się wielu niesamowitych rzeczy o waszych pupilach i pozornych szkodnikach.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-09-08

O psie, który jeździł… samochodem, czyli jak bezpiecznie przewozić czworonogi

Nie tylko w czasie wakacji wycieczki za miasto z czworonożnym pupilem są przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
czytaj więcej