Biuro prasowe

LIFESTYLE 2021-07-27

Wspierajmy i adoptujmy

Czy wakacje to dobry moment na adopcję zwierzęcia? Jak najbardziej. Często w miesiącach letnich jesteśmy nieco mniej obciążeni pracą, możemy dzięki temu poświęcić więcej czasu na wprowadzenie nowego członka do naszej rodziny.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-07-21

Galeria Młociny wspólnie z Fundacją Viva dla zwierząt!

W Galerii Młociny ma miejsce wyjątkowa wystawa realizowana we współpracy z Fundacją Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva, w ramach której odwiedzający mogą obejrzeć fotografie psów znajdujących się w schroniskach.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-07-13

Upały nam nie straszne

Wakacje to nie tylko przyjemność spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu ze swoim pupilem. To także czas, kiedy trzeba zapewnić psu szczególną troskę, by gorące dni nie były dla niego szczególnie trudne.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-07-09

Nestlé Purina przekazuje 200 ton karmy dla bezdomnych zwierząt

Nestlé Purina podsumowuje swoje zaangażowanie na rzecz bezdomnych zwierząt w okresie pandemii. Wiodący producent zbilansowanej karmy dla zwierząt przekazał nieodpłatnie polskim schroniskom blisko 200 ton karmy.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-07-01

Nie miej mnie w nosie – o wyczulonym węchu psów

Dzięki prawie czterdziestokrotnie większej niż u ludzi opuszce węchowej psy wyróżniają się doskonałą umiejętnością rozpoznawania zapachów. Odpowiednio wyszkolone nie mają trudności z tropieniem poszukiwanych osób, wykrywaniem nielegalnych substancji, a nawet… niektórych chorób.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-06-17

W góry z psem

Zbliżające się wakacje to doskonała okazja, żeby spędzić więcej czasu ze swoim pupilem. Nawet jeśli w rodzinie czy wśród znajomych są osoby chętne do zaopiekowania się psem, warto pomyśleć o zabraniu naszego czworonożnego przyjaciela ze sobą.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-06-10

Psie yin yang – jak zadbać o białą i czarną sierść?

Wydaje się, że czarny i biały to przeciwieństwa, jednak gdy mówimy o tych kolorach w kontekście sierści naszych czworonogów, okazuje się, że… mają wiele wspólnego. Oba wymagają szczególnej opieki i pielęgnacji. Jak zachować blask i głębię kolorów czarnej i białej sierści?
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-06-09

Forum Koszalin z psimi ambasadorami

Forum Koszalin to pierwsze centrum handlowe w Polsce z trzema psimi ambasadorami. Działania koszalińskiego centrum handlowego na rzecz czworonogów zostały docenione przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami – oddział w Koszalinie.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-05-31

VIVO! Stalowa Wola dba o naturę

VIVO! Stalowa Wola od początku istnienia stara się dbać o środowisko, tak aby pozytywnie wpływać na otaczającą nas przestrzeń. Centrum handlowe zdecydowało się kontynuować swoje działania proekologiczne. Tym razem zamontowało w pobliżu obiektu wodopój dla dzikich zwierząt.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-05-26

Szczeniak w „szkole piękności” Czyli pierwsza kąpiel w pięciu krokach

Około 3-4 miesiąca życia przychodzi czas na pierwszą kąpiel czworonoga. Od niej zależy czy pies będzie chętnie mył się w przyszłości, dlatego warto dołożyć starań, aby zabieg ten budził u niego pozytywne i przyjemne skojarzenia. Jak się do tego przygotować?
czytaj więcej