Biuro prasowe

LIFESTYLE 2021-10-13

Serwis OLX wprowadza zmiany w kategorii Zwierzęta

Od października dział podzielono na „psy i koty do adopcji” oraz „psy i koty rasowe”. Zmiana w serwisie ma promować ideę adopcji zwierząt bez różnicowania ich ze względu na pochodzenie. W kategorii „do adopcji” pojawi się dodatkowo pole do zaznaczenia oferty ze schroniska.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-10-06

„Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” – akcja charytatywna wspierająca psy

Z początkiem października ruszyła VII edycja akcji charytatywnej „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”. W tym roku mija pięć lat odkąd mamy możliwość wspierania psów ratowniczych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ratujących nasze zdrowie i życie.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-10-04

Larwa zamiast steku, świerszcz zamiast suchej karmy?

W europejskiej kulturze spożywanie owadów wciąż budzi wiele kontrowersji. Niesłusznie – odpowiednio wybrane gatunki są bowiem całkowicie bezpieczne do spożywania.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-10-04

Żółta wstążka u psa – co oznacza?

Bez względu na to, czy jesteś opiekunem psa czy jedynie lubisz czasem pogłaskać uroczego czworonoga mijanego na ulicy, warto być świadomym, co oznacza żółta wstążka lub przywieszka przy obroży/ smyczy/ szelkach.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-09-30

Stawiamy na cztery łapy! Światowy Dzień Zwierząt w Porcie Łódź

Jak zatem mądrze adoptować psa? Jak odczytywać psi język? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas spotkań i warsztatów z ekspertami, które odbędą się w najbliższą sobotę (2 października) w Porcie Łódź.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-09-10

„Sekrety Pszczół”, czyli spotkanie z Pszczelarium w VIVO! Piła

Już w sobotę, 11 września, VIVO! Piła odwiedzi wyjątkowy gość, Henryk Rolbiecki, przedstawiciel Pszczelarium oraz opiekun pasieki funkcjonującej na dachu galerii.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-09-06

Maraton zumby w Atrium Copernicus

Maraton zumby w Atrium Copernicus
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-08-27

Co zrobić, gdy zwierzę domowe wyrządzi komuś krzywdę?

Pies, kot czy inne zwierzęta domowe, to wspaniali towarzysze naszego życia i… duża odpowiedzialność. Zdarzają się sytuacje, w których ulubiony pupil wyrządzi krzywdę albo szkodę osobie trzeciej. Kto wtedy ponosi za to winę i co powinniśmy zrobić? Przyjrzymy się temu.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-08-20

Wspólne spacery i zabawy

Nasi czworonożni pupile potrzebują troski i czułości, pełnej miski i dużo ruchu. Pora roku idealnie temu sprzyja – ciepłe dni zachęcają do zabaw na świeżym powietrzu i długich spacerów.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-08-19

Jak zadbać o zwierzęta w upalne dni?

Jak zadbać o zwierzęta w upalne dni?
czytaj więcej