Biuro prasowe

LIFESTYLE 2019-07-15

Rozpoczyna się 7. Międzynarodowy Kongres Inteligencji Emocjonalnej w Australii

W dniach 14-17 lipca 2019 w australijskim Perth odbędzie się 7. edycja konferencji organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Inteligencji Emocjonalnej (International Society for Emotional Intelligence).
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-07-02

Dlaczego pragniemy małżeństwa?

Czy myśląc o tym, by związać się z drugą osobą węzłem małżeńskim, kierujemy się wyłącznie romantycznym wyobrażeniem o wspólnej, nierozerwalnej miłości, czy jednak decydujące są kwestie bardziej przyziemne?
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-06-30

Blisko 1 100 psychoterapeutów EMDR obradowało w Krakowie

Od piątku do niedzieli w Krakowie prawie 1 100 specjalistów i praktyków EMDR z 60 krajów szkoliło się i wymieniało doświadczeniami w ramach 20. konferencji EMDR Europe Workshop Conference. To pierwsze spotkanie na taką skalę w kalendarium polskiej psychoterapii ostatnich lat!
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-06-13

Puckie Hospicjum rusza z kampanią Ostatnie Chwile Szczęścia

We wtorek, 11 czerwca w warszawskim Studiu Bank odbyła się konferencja prasowa inaugurująca ogólnopolską kampanię społeczną „Ostatnie Chwile Szczęścia”, której celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej dobrego umierania oraz rozpoczęcie ogólnopolskiej dyskusji na ten temat.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-05-17

Inteligencja emocjonalna – słaba strona polskich menadżerów

Polski menadżer nie wykorzystuje ogromnej części swojego potencjału. Jak pokazuje Raport o stanie inteligencji emocjonalnej w Polsce 2018, ponad połowa badanych ma inteligencję emocjonalną
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-05-16

Jak radzić sobie z obowiązkami domowymi

Zakupy, pranie, odkurzanie, gotowanie czy zmywanie – to lista obowiązków, które wykonujemy niemal codziennie i… często niechętnie.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-05-14

Rusza kampania „Porozmawiajmy Mamo”.Jak bez skrępowania rozmawiać o dojrzewaniu?

Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach potrafimy rozmawiać na każdy temat, kwestia miesiączki wciąż wywołuje w kobietach poczucie wstydu i zakłopotania. Aby to zmienić i nauczyć mamy jak bez skrępowania rozmawiać z córką o dojrzewaniu, powstała kampania „Porozmawiajmy Mamo".
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-04-01

Odchudzanie jest w głowie

Wiosna to czas zmian. Po zimie niełatwo wrócić do wymarzonej sylwetki, a motywacja do walki z nadprogramowymi kilogramami bywa krótkotrwała. Z pomocą przychodzi system mentalny brainLight, który skutecznie wspiera w utracie wagi.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-03-19

Polacy a hejt

Co trzeci polski internauta przyznaje, że spotkał się kiedyś z hejtem wobec własnej osoby w sieci. Najczęściej krytykowane są nasze poglądy. Niemal połowa badanych sama też wyrażała negatywne opinie w Internecie.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-03-07

Niemal 60% Polek nie powie „Jestem niesamowita”.

Mówienie o sobie w superlatywach stanowi dla kobiet dużą trudność. Jak wynika z badań Kontigo, niemal 60% kobiet nie powie jednoznacznie o sobie „Jestem niesamowita”. Na ten niedostrzegany problem społeczny zwróciła uwagę Rita Amaral, inicjując wyzwanie #JestemNiesamowita.
czytaj więcej