Biuro prasowe

LIFESTYLE 2022-06-28

Rusza ogólnopolska kampania marki Gatta “Kobiecość to ja”!

Polki nie są przekonane o swojej kobiecości. Jak wynika z badania, przeprowadzonego przez Instytut Badawczy SW Research na zlecenie marki Gatta, tylko 38% mieszkanek naszego kraju uważa siebie za zdecydowanie kobiece.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-06-27

Sztuka autoprezentacji. Jak radzić sobie ze stresem przed wystąpieniem?

Rozmowa o pracę, egzaminy do szkoły a może... autorski projekt wyrażający Twoją kreatywną stronę? Jak sobie radzić z pozornie niepotrzebnym stresem tak, aby jego negatywne skutki przekuć w pozytywne? Podpowiada Iza Połońska, piosenkarka i trenerka wystąpień publicznych.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-06-15

Światowy Dzień Świadomości Znęcania się nad Osobami Starszymi – kampania

15 czerwca to Światowy Dzień Świadomości Znęcania się nad Osobami Starszymi, a zarazem start kampanii Fundacji Dla Seniora pod hasłem „BEZpieczeństwa”. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na skalę problemu w Polsce oraz edukacja.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-06-07

Możemy stworzyć środowisko kobiet wspierających się, bez względu na narodowość

Możemy stworzyć środowisko kobiet wspierających się, bez względu na narodowość - wywiad z Marzeną Piotrowicz z Fundacji Fundamenty
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-04-29

Agresja u dzieci. Pedagog tłumaczy, skąd się bierze i jak sobie z nią poradzić

Czym się różni zachowanie agresywne od złości? Jak reagować na wybuchy wściekłości dziecka, a jak z nim pracować, kiedy pojawiają się niepokojąco często? Pedagog radzi rodzicom, jak zrozumieć i pracować z dziećmi, których temperament wymyka się czasem spod kontroli.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-04-25

Jak stworzyć prawidłową więź z dzieckiem? Porady psychologa

Dwa pierwsze lata w życiu dziecka są kluczowe w tworzeniu się relacji między rodzicem i dzieckiem. Psycholog radzi, na co zwrócić uwagę, żeby te relacje wykształciły się prawidłowo. I jakie sygnały dają nam znać, że coś w podejściu rodzica wymaga zmian.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-04-19

Zabawa z dzieckiem to ważny sposób budowania relacji

Pedagog wyjaśnia, dlaczego warto stawiać dziecko w roli eksperta, co jest najlepszą lekcją przegrywania i jak zakończyć dobrą zabawę, żeby nikomu nie było przykro.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-04-13

Wystawa "Byli sąsiadami" na rocznicę powstania w Getcie Warszawskim

Przygotowana przez United States Holocaust Memorial Museum wystawa „Byli sąsiadami: ludzkie wybory i zachowania w obliczu Zagłady” zostanie zaprezentowana w Warszawie we współpracy z Domem Spotkań z Historią.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-04-11

Kiedy można nie powiedzieć dziecku całej prawdy? Poradnik dla rodziców

Co do zasady rodzice nie powinni oszukiwać dzieci. Zdarzają się jednak sytuacje, w których uzasadniona jest obawa się, że prawda może zrobić dziecku krzywdę i zburzyć jego świat. Co wtedy? Przeczytaj porady psychologa.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-04-05

W OBLICZU WOJNY DWUKROTNIE CZĘŚCIEJ SIĘGAMY PO PSYCHOLOGA

Tylko w pierwszym tygodniu rosyjskiej inwazji po pomoc psychologów sięgnęło ponad dwukrotnie więcej osób niż w poprzednich tygodniach - wynika z danych Mindgram, platformy wsparcia psychologicznego.
czytaj więcej