Biuro prasowe

LIFESTYLE 2021-10-18

Rekord na Światowy Dzień Origami

24 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Origami. Z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 127 w Warszawie zaprasza na Rekord Polski na największą wystawę żurawi origami w Polsce.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-10-12

Aukcji sztuki i designu

Aukcja internetowa „Art & Design” zorganizowana przez Artinfo.pl i Ewę Mierzejewską trwa do 12 października do godziny 21:00. Do tego czasu pod adresem
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-10-12

„Historia jednego kieliszka” – wernisaż prac ceramicznych światowych artystów

W dniach 30 września–1 października 2021 roku w Pavilionie Hotelu Raffles Europejski Warsaw odbył się wernisaż prac ceramicznych światowych projektantów. Artyści wędrowali po miejscach związanych z polskim wzornictwem i kulturą. Odwiedzili także Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-10-12

Instytut B61 na Międzynarodowym Festiwalu Nauki w Portugalii

Wywodzący się z Torunia Instytut B61 weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu Nauki w Portugalii. Zostanie tam zaprezentowana instalacja „STELLAR ENTANGLEMENT” opierająca się na wirtualnej rzeczywistości.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-10-11

Podwórko na wrocławskim Nadodrzu zmieniło się w hutę szkła – zobacz fotorelację

Przez jeden dzień mieszkańcy ulicy Jedności Narodowej mogli z bliska podziwiać sztukę tworzenia szklanych naczyń i dekoracji. Wszystko za sprawą Festiwalu Szkła Artystycznego i Upcyklingu.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-10-06

We Wrocławiu startuje Festiwal Szkła Artystycznego i Upcyklingu

Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu i Związek Artystów Szkła organizują Festiwal Szkła Artystycznego i Upcyklingu, już w najbliższą sobotę, 9 października we Wrocławiu.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-10-05

Rozpoczyna się plenerowa wystawa prac Papcia Chmiela w warszawskim Koneserze

Od 5 października do 14 listopada na stołecznym placu Konesera będzie można podziwiać plenerową, bezpłatną wystawę poświęconą twórczości Henryka Chmielewskiego, czyli popularnego Papcia Chmiela.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-10-04

Konkurs fotograficzny Chińskie Impresje

Z okazji 72. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chinami a Polską, Ambasada ChRL w Polsce wraz z Instytutem Konfucjusza organizuje konkurs fotograficzny "Chińskie Impresje", którego zwieńczeniem będzie wystawa online zwycięskich prac.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-10-01

Inspirująca Jesień Konesera. Mnóstwo wydarzeń artystycznych na stołecznej Pradze

Wystawy, warsztaty, targi, spotkania z twórcami, pokazy filmowe i wiele, wiele innych. Wraz z nadejściem października w Centrum Praskim Koneser rozpocznie się Inspirująca Jesień Konesera. Wstęp na większość z zaplanowanych atrakcji jest bezpłatny.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-09-29

Lokalnie i międzynarodowo – „Galeria na Płocie” w Białymstoku

Krajobrazy Podlasia, a obok „wodne” zdjęcia uczestników międzynarodowego projektu „Every Drop counts” - tak wygląda „Galeria na Płocie” w najnowszym wydaniu. W wernisażu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z Czech, Włoch, Łotwy, Litwy i Hiszpanii, partnerzy projektu.
czytaj więcej