Biuro prasowe

LIFESTYLE 2019-03-19

DR AGNIESZKA GRALIŃSKA-TOBOREK - "STREET ART - SZTUKA POGODY DUCHA" - UŁ W EMPIK

Projekt wiedza - Uniwersytet Łódzki w Empiku Dr Agnieszka Gralińska-Toborek – „Street art – sztuka pogody ducha” 28 marca, godz. 18:00 Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-03-18

Wielki sukces pierwszej edycji Targów Sztuki Dostępnej!

W weekend 2-3 marca 2019 r. w Warszawie odbyły się Targi Sztuki Dostępnej, czyli pierwsze profesjonalne targi sztuki z limitem ceny. Zgodnie z założeniami żadne dzieło sztuki prezentowane i oferowane do sprzedaży, nie mogło kosztować więcej niż 5 tys. zł.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-03-15

„Mniej znaczy więcej”: wielki powrót sztuki użytkowej Bauhaus

„Mniej znaczy więcej” – to hasło szkoły Bauhaus, które od 100 lat pozostaje aktualne i inspiruje artystów do tworzenia sztuki w czystej formie – bez zbędnych dodatków i zdobień.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-03-13

Witkacy za pół miliona złotych

Szacuje się, że „Die Atleten haben immer Recht” z 1922 roku na aukcji Domu Aukcyjnego Libra może osiągnąć cenę nawet pół miliona złotych.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-03-07

Koniostworki i inne niestworzone opowieści - wystawa Grzegorza Skrzypka

Stare podania mówią o krwiożerczym plemieniu Psiogłowych, słowiańskich wąpierzach czy wilkołakach; czy jednak ktokolwiek słyszał o sympatycznie brzmiących koniostworkach?
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-03-04

Wyjątkowy portret trafił do Agory Bytom

Ten obraz zachwycił znawców sztuki. Wielu chciało go kupić, ale dla autora, Michała Rejnera, jest bezcenny. Surrealistyczny portret Afroamerykanki dał początek całej serii, która bytomianinowi otworzyła drzwi do kariery.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-03-01

„Słoneczniki” i „Mona Lisa” z plastiku po raz pierwszy w Polsce

„Dziewczyna z perłą” Vermeera zachwyca paletą barw, którą Jane Perkins odwzorowała za pomocą plastikowych przedmiotów. Kolorowych guzików i korali używa nie tylko do wykonywania własnych interpretacji znanych obrazów, ale także do tworzenia autorskich kompozycji.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-02-21

Kanaan - malarstwo semantyczne w Galerii Delfiny

W najbliższy czwartek, 21 lutego br., o godz. 19:00 w Galerii Delfiny odbędzie się otwarcie wystawy Rafała Strenta. Autor zaprezentuje 12 prac z dziedziny malarstwa.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-02-15

Pierwszy w historii tytuł Uczelni Roku See&Say dla ASP Warszawa

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie otrzymała tytuł Uczelni Roku Say&Say, w czasie inauguracji wystawy MUST SEE (10 lutego br.).
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-02-14

O czym mówią kobiety na plakatach Pągowskiego?

Wellman, Cielecka, Ostaszewska, Janda – to tylko kilka nazwisk znanych i podziwianych kobiet, których wypowiedzi zainspirowały Andrzeja Pągowskiego do stworzenia serii niezwykłych plakatów. Wspomniane grafiki posłużyły do zilustrowania 8. edycji kalendarza Gedeon Richter.
czytaj więcej