Biuro prasowe

LIFESTYLE 2022-01-04

URBAN ART W DESA UNICUM

Łamiący utarte schematy, poszukujący nowych form wyrazu, wrośnięty, jak żaden inny nurt artystyczny, w tkankę miast – urban art na dobre zagościł w największych galeriach i domach aukcyjnych świata, rewolucjonizując sztukę współczesną.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-01-03

Rekordowa koronka koniakowska

W Koniakowie powstaje obecnie największa koronka koniakowska na Rekord Polski, która będzie reprezentować Polskę i Województwo Śląskie na EXPO 2020 w Dubaju.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-12-21

Szopki bożonarodzeniowe – podziwiaj i sprawdź, zanim wyrzucisz tę znalezioną!

Jak co roku w Krakowie oraz innych miastach Polski trwa szopkowe szaleństwo – mieszkańcy tłumnie gromadzą się, by oglądać najpiękniejsze realizacje artystyczne tej tradycji.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-12-17

Młoda sztuka w DESA Unicum

Zdolni, ambitni i coraz bardziej popularni – prace najmłodszego pokolenia twórców wystawiane na aukcjach DESA Unicum „Młoda Sztuka” cieszą się rosnącym uznaniem.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-12-16

Sztuka fantastyczna w DESA Unicum

Już 21 grudnia odbędzie się kolejna, oczekiwana przez kolekcjonerów, aukcja „Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i realizm magiczny”. Pojawią się na niej aż dwie prace święcącego tryumfy Zdzisława Beksińskiego z przełomowego dla niego „okresu fantastycznego”.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-12-13

Odważne kino na zakończenie 12. edycji Brave Kids

Odważne kino dla odważnych widzów. Już za kilka dni podczas wrocławskiej AfryKamery zobaczymy trzy niesamowite filmy przedstawiające życie dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej, DRK i na Madagaskarze. Selekcja Brave Cinema zwieńczy 12. edycję Brave Kids.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-12-10

Historia zaklęta w przedmiotach, czyli o tym, dlaczego kochamy zabytki

Związek z ważnymi wydarzeniami lub postaciami, a przede wszystkim autentyczność i wartość poznawcza – to powody, dla których zabytki są ważne i należy o nie dbać. Narodowy Instytut Dziedzictwa przypomina o tym w swojej kampanii społecznej!
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-12-08

Mona Lisa Witkacego idzie pod młotek

Jeden z najpiękniejszych portretów Stanisława Ignacego Witkiewicza trafi po raz pierwszy w historii na aukcję
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-12-08

Wystawa malarstwa Moniki Ślósarczyk w Sky Tower

Już 10 grudnia br. rozpocznie się wystawa malarstwa Moniki Ślósarczyk w Sky Tower we Wrocławiu na poziomie 0 oraz w Punkcie Widokowym. O godz. 12.00 będzie możliwość bezpośredniego spotkania z artystką. Wystawa potrwa do 31 grudnia 2021 r.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-11-30

Pierwsza w historii hybrydowa aukcja NFT w Polsce!

1 grudnia sfinalizowana zostanie pierwsza sprzedaż dzieła sztuki w technologii NFT nad Wisłą.
czytaj więcej