Biuro prasowe

LIFESTYLE 2023-09-14

Kolejna aukcja dzieł Dudy-Gracza już 15 września – czy padnie rekord?

Tichauer Art Gallery wraz z Domem Aukcyjnym Agra-Art zapraszają na licytację dzieł Jerzego Dudy-Gracza, jednego z najznakomitszych polskich malarzy współczesnych.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-09-13

Świetlny i muzyczny rozmach po raz 13. Light.Move.Festival. już za trzy tygodnie

Piękno łódzkiej architektury podkreślone zachwycającymi animacjami, widowiskowe projekcje, poruszające instalacje i pierwsza w historii festiwalu prezentacja wewnątrz budynku, czyli prawdziwa rewolucja w programie LMF. Do tego muzyczne przystanki – jesienią Light.Move.Festival.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-09-06

Festiwal Łódź Czterech Kultur w Manufakturze: spektakl, warsztaty, flashmob

Jeden z najważniejszych festiwali kulturalnych w Łodzi, po raz kolejny zagości w Manufakturze. Wśród atrakcji jest m.in. rodzinny spektakl plenerowy, wystawiany na Rynku Włókniarek Łódzkich.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-09-06

Święto ulicy Ogrodowej z Muzeum Fabryki w Manufakturze

Warsztaty, wystawy, spotkania z wyjątkowymi włókniarkami - to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Łodzi podczas święta ulicy Ogrodowej.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-09-06

Najbardziej intrygujący polski malarz w mariażu sztuk muzycznych i wizualnych!

Już 30 października Centrum Kongresowe ICE Kraków na kilka godzin zamieni się w ostoję sztuki jednego z najciekawszych polskich malarzy!
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-09-04

Konkurs Anioły Rzemiosła Niepowtarzalna szansa dla polskich artystów rzemiosła

Rękodzieło artystyczne odzwierciedla bogactwo tradycji, umiejętności i wyobraźni twórców. Jest nośnikiem historii, symboliki i kultury.Niestety, w obliczu postępującej masowej produkcji, wartość i znaczenie rzemiosła artystycznego często zostają zepchnięte na margines.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-09-04

Spotkanie ze sztuką DESA Modern w Elektrowni Powiśle - Szymon Brodziak

7 września o godz. 19:00 Szymon Brodziak będzie gościem wieczoru DESA Modern w Elektrowni Powiśle. W ramach cyklu spotkań z postaciami świata sztuki artysta opowie o historii powstania swoich słynnych kadrów.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-08-31

Festiwal Łódź Czterech Kultur. Spektakl Zgubowisko na Rynku Manufaktury

Kim są łodzianie? Jakie są nasze korzenie i gdzie ich szukać? Już 8 września rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Łódź Czterech Kultur.
czytaj więcej
Sztuka LIFESTYLE 2023-08-25

Świętuj 190. urodziny Izraela Poznańskiego w Muzeum Fabryki

Z okazji okrągłych urodzin jednego z „królów bawełny” – Izraela Poznańskiego, Muzeum Fabryki przygotowuje huczne świętowanie. Najbliższy weekend będzie pełen atrakcji – m.in. spacery śladami fabrykanta, a także gry i zabawy.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-08-25

Wystawa "W drodze do domu" do obejrzenia na warszawskiej Starówce

„W drodze do domu” to projekt, dzięki któremu ponad 330 osób w potrzebie otrzymało bezpieczne schronienie. Ich emocje uwiecznione na zdjęciach możemy zobaczyć na wystawie plenerowej na warszawskiej Starówce.
czytaj więcej