Biuro prasowe

LIFESTYLE 2022-06-23

Wystawa Refika Anadola „Rumi Dreams” – połączenie archiwów Rumiego ze sztuką cyf

Światowej sławy artysta multimedialny Refik Anadol zaprezentował swój najnowszy projekt „Rumi Dreams” podczas największego wydarzenia kulturalnego i artystycznego w Stambule, Festiwalu na Szlaku Kulturowym Beyoğlu (Beyoğlu Culture Route Festival).
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-06-23

Największy na świecie bursztyn w Gdańsku

Dnia 28 czerwca 2022 roku w Gdańsku odbędzie się pomiar gigantycznego okazu bursztynu zakupionego przez Muzeum Gdańska na rekord świata.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-06-22

Ukraińscy twórcy apelują: przyśpieszmy integrację ukraińskiej kultury z UE

Delegacja reprezentująca ukraińskich twórców i sektor kultury udała się do Brukseli. Celem wizyty było zwrócenie uwagi na obecną sytuację artystów w ich kraju.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-06-22

Rzadkie prace klasyków awangardy w DESA Unicum

Pojawiająca się po raz pierwszy na rynku wczesna praca Stanisława Fijałkowskiego, czarno czerwona kompozycja Jana Dobkowskiego czy mająca wartość muzealną monotypia Marii Jaremy – trzecia w 2022 roku odsłona kultowego cyklu „Sztuka Współczesna.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-06-21

GŁOŚNA TWÓRCZOŚĆ TERRY’EGO RODGERSA PIERWSZY RAZ NA AUKCJI

Dekadencka, obrazoburcza, a zarazem obnażająca najskrytsze ludzkie pragnienia i lęki – twórczość Terry’ego Rodgersa, klasyka hiperrealistycznych, przypominających kadr filmowy aktów nie pozostawia widza obojętnym.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-06-16

Kultura i sztuka w Antalyi

Antalya, położona na Riwierze Tureckiej każdego roku gości miliony turystów. Odwiedzających przyciągają piaszczyste plaże, lazurowa morska woda, niezwykłe zabytki, jak i liczne wydarzenia kulturalne.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-06-08

Prace Beksińskiego, Dudy-Gracza i innych wielkich już niebawem w Koneserze

Unikatowe obrazy, nieprezentowane dotychczas publicznie prace i wielkie nazwiska. Już 25 czerwca w Centrum Praskim Koneser rozpoczyna się wystawa „Sztuka Fantastyczna w Warszawie”.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-06-01

Inauguracja Neolith Living Gallery Madrid w samym sercu hiszpańskiej stolicy

Nowa przestrzeń zaprojektowana w stylu galerii sztuki służyć będzie jako centrum informacyjne świadczące spersonalizowaną obsługę klienta na rzecz architektów, dekoratorów wnętrz, projektantów i pozostałych odwiedzających.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-05-31

MONUMENTALNY „AUTOPORTRET. WIZJA EZECHIELA” JACKA MALCZEWSKIEGO W DESA UNICUM

Znakomite dzieła największych polskich artystów, których obrazy należą do najwyżej wycenianych na polskim rynku sztuki, pojawią się już 9 czerwca w Warszawie na aukcji „Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie”.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-05-30

NYX Hotel Warsaw jeszcze szerzej otwiera swoje drzwi dla sztuki

Inauguracja projektu NYX Hotels – Art Lives Here Warszawski hotel hubem dla artystów? NYX Hotel Warsaw organizuje konkurs dla malarzy, rysowników, rzeźbiarzy i fotografów, w którym nagrodą jest trzytygodniowa rezydencja artystyczna w hotelu.
czytaj więcej