Biuro prasowe

Zdrowie LIFESTYLE 2020-07-08

Szpiczak plazmocytowy - pacjenci czekają na dostęp do innowacyjnych terapii

Szpiczak plazmocytowy może być chorobą przewlekłą, ale w Polsce nadal nie wykorzystuje się potencjału innowacyjnych leków, które mogą zapewnić pacjentom dłuższe życie.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-07-07

Dlaczego tak trudno opiekunom prosić o pomoc?

Wyniki najnowszego badania zrealizowanego w ramach kampanii edukacyjnej Fundacji Nutricia pokazały, co opiekunowie i ich bliscy postrzegają jako największe przeszkody w skutecznej komunikacji, wspieraniu opiekuna i dlaczego rozmowa jest dla nich trudna.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-07-06

Flora ProActiv przekazała 50 000 złotych na walkę z koronawirusem

Flora ProActiv przekazała 50 000 złotych na wsparcie służby zdrowia w walce z koronawirusem
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-07-03

Mammobus wraca do Galerii Zaspa

Do Galerii Zaspa wracają bezpłatne badania mammograficzne. Warto z nich skorzystać i sprawdzić stan swojego zdrowia. Mammobus przyjedzie 6 lipca.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-07-03

Telefarmacja a opieka farmaceutyczna. Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy?

W sejmowej podkomisji zdrowia trwają prace nad projektem ustawy o zawodzie farmaceuty. Ważną zmianą, zapowiadaną przez decydentów, ma być wykorzystanie kompetencji farmaceuty w ramach tzw. opieki farmaceutycznej.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-07-02

Oczyszczacz powietrza TherapyAir®iOn – certyfikowana ochrona zdrowia

Therapy Air®iOn. To certyfikowany oczyszczacz powietrza, który jest nie tylko idealnym produktem dla alergików i astmatyków, ale skutecznie redukuje 99,99% znajdujących się w powietrzu bakterii, wirusów i alergenów
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-07-01

AMB Technic dołącza do #GaszynChallenge

Ogólnopolska akcja wspierająca dzieci chore na SMA dotarła do Koła za sprawą pracowników AMB Technic wykonujących #GaszynChallenge. Kolejne firmy mają okazję dołączyć do akcji dzięki nominacji kolskiego przedsiębiorcy.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-06-30

Piwne SPA- weekendowe przyjemności dla ciała i ducha dostępne w stolicy

Piwne SPA w Warszawie oferuje seanse regeneracyjne w Łaźni Piwnej, w której odbywają się kąpiele piwne. W swojej ofercie ma również masaże ciała i twarzy oraz inne zabiegi relaksacyjne. To jedyne tego typu miejsce w Warszawie.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-06-30

Lek na COVID-19? Uważaj na fałszywe produkty

W sieci pojawiają się nieprawdziwe doniesienia o wynalezieniu leków na COVID-19. Jak ustrzec się przed fałszywymi produktami?
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-06-30

Mamo, oczy mnie swędzą! Uważaj, to może być alergia.

Swędzenie oczu to bardzo uciążliwa dolegliwość. Nieodpartą chęć tarcia należy powstrzymać, aby nie doszło do silniejszego zaczerwienienia, łzawienia, pieczenia, czy też do rozwoju ewentualnego nadkażenia bakteryjnego.
czytaj więcej