Biuro prasowe

LIFESTYLE 2021-07-23

Problemy ze zdrowiem na wakacjach? Dowiedz się, jak może Ci pomóc farmaceuta!

Sezon wakacyjny rozpoczął się na dobre, a wraz z nim podróże. Każdy choć raz w życiu doświadczył problemu zdrowotnego w czasie wakacji. Nikt nie chce poświęcać czasu na wizytę u lekarza, a czasem po prostu nie jest w stanie się do niego dostać.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-07-22

Słony smak zdrowia

Gdy żar leje się z nieba, trzeba dużo pić. Ale nie każdy napój dobrze nawodni organizm. Niekiedy nawet regularne picie dużych ilości wody może nie zapobiec odwodnieniu. Dlaczego? Woda potrzebuje sojuszników – elektrolitów sodu i potasu.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-07-22

O bezpiecznym seksie na Pol’and’Rock Festival 2021

Pol’and’Rock Festival to święto muzyki i rozmów o wszystkim. Dzięki Towarzystwu Rozwoju Rodziny nie zabraknie też rozmów o seksie, a przede wszystkim o profilaktyce zakażeń HIV oraz chorób przenoszonych drogą płciową.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-07-21

Jak Polki i Polacy postrzegają pewność siebie – raport z badań Mental Power

Czym w ogóle jest termin pewności siebie w ujęciu psychologicznym oraz w odbiorze wśród Polek i Polaków? Odpowiedź poznacie Państwo w wynikach badania, przeprowadzonego przez Jakuba B. Bączka!
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-07-21

Oral-B stawia na rozwiązania eco-friendly: na rynku pojawiła się pasta PureActiv

Oral-B PureActiv – to pierwsza w Polsce pasta znanej i zaufanej marki, która oprócz naturalnego składu, posiada ekologiczne, nadające się do recyklingu opakowanie.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-07-21

Ryby nie są jedynym ich źródłem - czego nie wiesz o kwasach omega-3?

Kwasy omega-3 to nienasycone kwasy tłuszczowe, które mają niezwykle korzystny wpływ, nie tylko na pracę mózgu, serca, ale także narządu wzroku.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-07-21

Rak nie cofa się w pandemii – spadek profilaktyki onkologicznej i wzrost operacj

Najnowsze badania dowodzą, że pandemia koronawirusa wstrzymała profilaktykę chorób onkologicznych. Równolegle rośnie liczba onkologicznych operacji w asyście robota da Vinci. Od początku pandemii liczba takich zabiegów wzrosła o 51%.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-07-21

Światowy Dzień Zapobiegania Utonięciom – na pomoc uchodźcom

Odpowiadając na tragiczne statystyki przypadków utonięć na świecie, Światowa Organizacja Zdrowia ustanowiła Światowy Dzień Zapobiegania Utonięciom (World Drowning Prevention Day), obchodzony 25 lipca, w tym roku po raz pierwszy w historii.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-07-20

Miesiączkujesz? To moment zwiększonego zapotrzebowania na żelazo!

Każda miesiączkująca kobieta co miesiąc traci krew. W tych trudnych dniach czujemy, że brakuje nam mocy, koncentracji, mamy zły nastrój i szybciej się męczymy. Co zrobić, aby wesprzeć funkcjonowanie organizmu? Sięgnijmy po żelazo zawarte w suplemencie diety Actiferol Fe®.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-07-20

Pytanie na lato: jak fototyp skóry wpływa na opaleniznę?

Eksperci z Polskiego Związku Solaryjnego: Dominik Wrzos i Paweł Grabowski będą wyjaśniać zjawiska, rozwiewać wątpliwości i ujawniać fakty, które warto poznać, by bezpiecznie korzystać z letniego słońca.
czytaj więcej