Biuro prasowe

LIFESTYLE 2019-06-15

Terapeutyczna moc uśmiechu i merdającego ogona - Ogólnopolski Dzień Dogoterapii

W sobotę 15 czerwca przypada Ogólnopolski Dzień Dogoterapii. Ta forma wspomagania procesu rehabilitacji przez kontakt z psem stosowana jest w Polsce od 1987 roku. Badania naukowe potwierdzają, że obecność zwierząt niesie za sobą realne korzyści fizyczne i psychospołeczne.
czytaj więcej
Zdrowie LIFESTYLE 2019-06-14

Właściwości lecznicze marihuany

Jedni uważają, że to niebezpieczny narkotyk, inni twierdzą, że to zbawienne lekarstwo na walkę z rakiem, AIDS oraz stwardnieniem rozsianym. W świecie ciągłego rozwoju naukowcy przeprowadzają badania dotyczące właściwości leczniczych marihuany.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-06-13

Krok po kroku – czyli jak rozwija się odporność człowieka?

Rodzice mają duży wpływ na budowanie tej tarczy ochronnej dziecka. Dowiedz się, jak wygląda kształtowanie się układu immunologicznego i jak najlepiej wspierać ten proces.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-06-13

CHOROBY SENIORÓW

Osoby, które decydują się na wyjazd do pracy w charakterze opiekunki przeważnie są świadome swoich obowiązków i chorób, z którymi zmagają się ich przyszli podopieczni.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-06-13

Nieśmiertelne okulary, coraz popularniejsze soczewki

Co drugi Polak nosi okulary. Zazwyczaj ma tylko jedną parę, którą kupił w salonie optycznym. Rośnie też liczba zwolenników soczewek kontaktowych, także wśród mężczyzn. Najczęściej kupujemy je w Internecie i średnio wydajemy na nie 80 zł miesięcznie.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-06-12

Restauracje Berek oraz Szwejk rozdają wodę w czasie fali upałów

Podczas szczególnie gorących dni pracownicy warszawskich lokali z grupy Jarczyński rozdają butelki chłodnej wody. Restauracja Berek dba kierowców i przechodniów na rogu Jasnej i Świętokrzyskiej, a kelnerzy z popularnego Szwejka objęli opieką Plac Konstytucji.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-06-11

Zbadaj się w ETC Swarzędz

Badanie mammograficzne pozwala na wykrycie zmian nowotworowych, szybkie rozpoczęcie leczenia i zwiększa szanse na całkowity powrót do zdrowia. Dlatego ważne jest, by powtarzać je co dwa lata. W najbliższy piątek, 14 czerwca, na terenie parkingu ETC Swarzędz pojawi się Mammobus.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-06-11

Orzeźwiające nowości z od marki Herbapol

Napoje ziołowe „Uroda” i „Detox” to najnowsza propozycja marki Herbapol na upalne dni.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-06-11

Prof. Joanne Kurtzberg o wykorzystaniu autologicznych komórek w leczeniu autyzmu

Profesor Joanne Kurtzberg (Duke University, Stany Zjednoczone), pionierka przeszczepień komórek macierzystych z krwi pępowinowej, do Warszawy przyjechała na zaproszenie Polskiego Banku Komórek Macierzystych.
czytaj więcej
Zdrowie LIFESTYLE 2019-06-10

Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób starszych w Krakowie

Jeśli opiekujesz się starszą osobą i potrzebujesz dodatkowej specjalistycznej wiedzy to w czerwcu możesz skorzystać z darmowych porad specjalistów Akademii Opiekunów, którzy poprowadzą swoje warsztaty w Krakowie.
czytaj więcej