Biuro prasowe

Zdrowie LIFESTYLE 2020-01-24

Ogólnopolski Dzień Transplantacji

Co roku, 26 stycznia, w rocznicę pierwszego polskiego przeszczepienia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Transplantacji.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-01-24

Samotność problemem ludzi młodych

Kilkadziesiąt lat badań przeprowadzonych na całym świecie ujawniło, że samotność jest „rosnącą epidemią zdrowotną” , a brak więzi społecznych ma duży wpływ na zdrowie emocjonalne i długość życia .
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-01-23

Wyzwanie na Dzień Walki z Rakiem

4 lutego to Światowy Dzień Walki z Rakiem. Pamiętajmy tego dnia o dzieciach, które na co dzień mierzą się z tą ciężką i podstępną chorobą. Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" zaprasza do projektu, który pomoże w leczeniu dzieci chorych na raka.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-01-20

Jak dbać o skórę zimą?

Zimą nasza skóra narażona jest na ciągłe zmiany temperatury. Chłodny wiatr oraz nieprzyjemny mróz sprawiają, że staje się wysuszona i szorstka. Dowiedz się jak odpowiednio zabezpieczyć się przed szkodliwymi czynnikami i chronić swoją skórę w każdych warunkach.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-01-20

Dlaczego prawidłowy poziom czerwonych krwinek jest tak ważny i co zrobić, by zwi

Dzięki morfologii krwi można ocenić ilość i jakość jej elementów, w tym erytrocytów, czyli czerwonych krwinek. Jaką funkcję pełnią i dlaczego warto zadbać o ich odpowiedni poziom?
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-01-20

Fakty i mity na temat mycia rąk

Ręce należy myć ciepłą czy zimną wodą? Czy stosowanie środków do dezynfekcji rąk jest tak samo skuteczne, jak mycie ich wodą i mydłem? Waldemar Ferschke, lek.med. epidemiologa, wiceprezes Medisept, wyjaśniania najpowszechniejsze mity dotyczące higieny rąk.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-01-17

Pomoc assistance dla seniora

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami. W tym wyjątkowym dniu warto pomyśleć jak najlepiej zadbać o seniorów. Europ Assistance Polska podpowiada jaka oferta skierowana do rynku 60+ będzie najbardziej atrakcyjna.
czytaj więcej
Zdrowie LIFESTYLE 2020-01-17

Smog atakuje, a my się nie badamy

Poważnych problemów ze smogiem nie mają tylko 3 województwa. Mimo że problem istnieje od lat, większość Polaków ignoruje jego wpływ na nasze zdrowie – konsultacje pulmonologiczne to zaledwie 0,3% wykonywanych świadczeń, wynika z danych SALTUS Ubezpieczenia.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-01-09

Jakie postanowienia na 2020 rok mają Polacy? Badanie Mars Wrigley

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Mars Wrigley w grudniu 2019 roku, listę postanowień noworocznych przygotuje 78% kobiet i 76% mężczyzn w Polsce.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-01-09

200. bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego już działa

Mieszkańcy Trójmiasta mogą już wypożyczyć specjalistyczny sprzęt zupełnie za darmo. Do ich dyspozycji są trójkołowe rowery, wózki, chodziki i kule ortopedyczne.
czytaj więcej