Biuro prasowe

LIFESTYLE 2019-03-18

Avenida Poznań w trosce o zdrowie

Avenida po raz kolejny zadba o zdrowie mieszkańców Poznania i okolic. Tym razem w ramach akcji „Skonsultuj z Farmaceutą – nadciśnienie”. Każdy, kto 23 marca odwiedzi poznańskie Centrum będzie mógł wykonać bezpłatne badania profilaktyczne i skorzystać z konsultacji specjalistów.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-03-18

Integracja sensoryczna - jak wykorzystać zmysły do maksimum?

Jak sprawdzić, czy twoje dziecko ma zaburzenia integracji sensorycznej? Wystarczy, że trochę poobserwujesz jego zachowanie, a w kolejnym kroku, jeśli coś cię zaniepokoi zapiszesz na diagnozę u specjalisty.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-03-17

Maluszek choruje – rodzinie czasu brakuje

Zima mija i wydawać się może, że najgorsze mamy za sobą. Niestety, przełom przedwiośnie to czas, kiedy osłabiony zimą organizm dziecka jest bardziej podatny na przeziębienia.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-03-14

Zdrowotne konsekwencje smogu teraz i w przyszłości

Zdrowotne konsekwencje smogu teraz i w przyszłości
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-03-13

Sok owocowy ma wysoki indeks glikemiczny: PRAWDA CZY FAŁSZ?

Nie wszyscy specjaliści z dziedziny żywienia i zdrowia zalecają swoim pacjentom spożywanie soku owocowego m.in. ze względu na obawy dotyczące jego indeksu glikemicznego (IG). A co na ten temat mówią wyniki badań?
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-03-13

Czy sok dostępny w sklepie może być porcją warzyw lub owoców?

W wielu krajach europejskich sok jest uznawany za jedną z zalecanych porcji owoców lub warzyw, podobnie jest w Polsce. Dr inż. Katarzyna Stoś prof. nadzw. IŻŻ – wyjaśnia, dlaczego wszystkie soki, także te, które kupujemy w sklepach mogą stanowić uzupełnienie codziennej diety.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-03-13

Bezpłatne badania w kierunku jaskry w Klinice prof. Jerzego Szaflika

Jaskra to podstępna choroba. Zazwyczaj rozwija się powoli i bezobjawowo, niemal niezauważalnie. By temu zapobiec, konieczne jest jej wczesne rozpoznanie i rozpoczęcie leczenia. Warto udać się na bezpłatne badania przesiewowe, które będzie można wykonać 16 marca br. w CMO „Laser”.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-03-13

Cała prawda o solach aluminium

Każdego dnia sięgamy po kosmetyki chroniące nas przed potem lub jego nieprzyjemnym zapachem. Większość z nas wybiera antyperspiranty, zawierające sole aluminium. Badania jednak wykazują toksyczne właściwości tego kontrowersyjnego składnika i jego negatywny wpływ na zdrowie.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-03-13

Wkładka powinna być idealnie dopasowana do stopy

Wiele osób, w tym duża grupa dzieci, ma ortopedyczne wskazania, by korygować postawę i układ stóp, nosząc wkładki do butów. I tu pojawia się dylemat. Można je kupić za 40 złotych w pobliskim markecie, albo za 100 czy 300 złotych w profesjonalnym zakładzie.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2019-03-12

Zmiana nawyków żywieniowych na wiosnę

Wiosną nie tylko przyroda budzi się do życia. To kolejny po przełomie roku moment, w którym nabieramy chęci do zmian.
czytaj więcej