Biuro prasowe

LIFESTYLE 2020-11-24

Rekordowa widownia spektakli online Opery Wrocławskiej

Prawie 40 tysięcy widzów zgromadziły listopadowe spektakle transmitowane online przez Operę Wrocławską. Widzowie docenili najwyższą jakość muzyczną i wizualną oraz doskonale dobraną obsadę solistów – gościnnych jak i rodzimych.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-11-10

Opera daje nadzieję

Pandemia dalej nie oszczędza świata muzyki. W tym roku to właśnie artyści zostali najbardziej dotknięci ograniczeniami, zawieszono repertuary, a wiele osób zostało bez środków do życia.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-10-19

PADDYMANIA W POLSCE! Premiera spektaklu o Ignacym Janie Paderewskim

Już 10 listopada br. w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana odbędzie się niesamowita premiera spektaklu VIRTUOSO. Musical opowiada historię życia Ignacego Jana Paderewskiego. Nie jest to jednak opowieść wyłącznie o wielkim polityku, ale o wybitnym showmanie.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-10-15

Rozpoczyna się festiwal teatrów dla dzieci na warszawskiej Pradze

Już 23 października w Centrum Praskim Koneser rozpocznie się Ogólnopolski Przegląd Teatrów dla Dzieci organizowany przez wydawnictwo Tashka i Konesera, podczas którego wystąpią najlepsze teatry dziecięce z całej Polski.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-10-07

Widowiskowy październik w Operze Wrocławskiej

Wieczór Operetkowy z udziałem wrocławskich solistów oraz Nabucco Giuseppe Verdiego będą pierwszymi wydarzeniami w Operze Wrocławskiej po cyklu koncertów galowych, które w imponującym stylu rozpoczęły nowy sezon artystyczny.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-09-10

Opera Wrocławska wychodzi do publiczności

Zespoły artystyczne działające w Operze Wrocławskiej – chór, balet oraz śpiewacy-soliści, w najbliższy piątek już po raz drugi wyjdą przed gmach opery, by w nietypowy sposób przedstawić sztukę przechodniom oraz zachęcić ich do odwiedzenia teatru w zbliżającym się sezonie.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-08-26

Wielki finał Brave Kids już 29 sierpnia

Już w najbliższą sobotę, 29 sierpnia, odbędzie się tegoroczny, wielki finał Brave Kids w nowej formule. Plenerowe wydarzenia artystyczne, przygotowane przez dzieci i młodzież, zaplanowano aż w 15 miejscach we Wrocławiu. Podpowiadamy, jak najlepiej uczestniczyć w wydarzeniach.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-08-21

Opera Wrocławska otwiera drzwi i zaprasza na wyjątkowy koncert

Po półrocznej przerwie do życia wraca Opera Wrocławska. – Sezon otworzy cykl 5 koncertów galowych, podczas których na scenie zaprezentuje się dziesięcioro śpiewaków, w tym uznane gwiazdy i młodzi utalentowani artyści – mówi Mariusz Kwiecień, dyrektor artystyczny Opery.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-08-21

Brave Kids finiszują w Starej Kopalni i jadą do Wrocławia

Już za kilka dni w Wałbrzychu zobaczymy niezwykle ciekawe i oryginalne wydarzenie artystyczne – spektakl przygotowany przez Brave Kids. Nie zabraknie osobistych opowieści i ważnych tematów, wyrażonych różnymi środkami scenicznej ekspresji. Przygotowania trwają.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-07-29

Niezwykły Brave Kids powraca do Przemyśla!

Brave Kids wraca w nowej formule. Tym razem bez gości z zagranicy, lecz wciąż z różnorodnością znaną z poprzednich edycji. Młodzi artyści samodzielnie przygotują spektakl, który najpierw pokażą na zamku, a później zaprezentują na wielkim finale we Wrocławiu. Początek 3 sierpnia.
czytaj więcej