Biuro prasowe

LIFESTYLE 2022-02-11

Kreatywne warsztaty z Akademią Sztuk Pięknych w Galerii Bronowice

Warsztaty plastyczne „Ferie ze sztuką 2022” inspirowane historią sztuki cieszyły się tak dużą popularnością, że Galeria Bronowice wraz z krakowską Akademią Sztuk Pięknych postanowiły zorganizować ich kolejną edycję! Najbliższe spotkanie odbędzie się 12 lutego o godz. 11.00.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-02-07

Mistrzowie École de Paris w DESA Unicum

Mela Muter, Zygmunt Józef Menkes, Henryk Hayden, Włodzimierz Terlikowski, Natan Grunsweigh czy Szymon Mondzain – już 10 lutego podczas zimowej odsłony aukcji „Art Outlet. Sztuka Dawna” pod młotek trafią prace plejady słynnej szkoły paryskiej.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-02-02

Kolejna odsłona akcji UNICEF Polska „Dziecko to Dziecko”

W ramach akcji „Dziecko to Dziecko” artyści-rysownicy przygotowują serię rysunków dzieci, pokazanych w sposób charakterystyczny dla swojego stylu. W lutym do akcji dołączył młody, polski artysta – Kacper Wilk.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-01-28

SURREALISTYCZNE WIZJE MALARSKIE W DESA UNICUM

75 wyjątkowych dzieł przenoszących nas do świata snów, magii i grozy trafi pod młotek 8 lutego w Warszawie na pierwszej w 2022 roku aukcji „Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i realizm magiczny”.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-01-19

3 powody, dla których kupowanie dzieł sztuki jest świetną inwestycją

Czy to prawda, że na sztuce można dobrze zarobić? Pyta mnie o to wiele osób, które odwiedzają wystawy i licytują na aukcjach „Art & Design”.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-01-19

Kultowe miejsca warszawskiej Woli na antysmogowym muralu w centrum miasta

Pączkarnia z Górczewskiej, Rondo Daszyńskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego – to tylko kilka popularnych miejsc na mapie warszawskiej Woli, które przedstawiono na nowym, antysmogowym muralu przy ul. Wolskiej.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-01-19

Arcydzieła grafiki dawnej w DESA Unicum

​Obiekty wystawione na aukcję „Grafika Artystyczna. Sztuka dawna” to prawdziwa wędrówka przez style i epoki.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-01-12

Emocje wyryte w rzeźbie – unikatowa wystawa prac Artura Szołdry w Sky Tower

Czy rzeźba może pokazywać emocje, ekspresję i relacje między człowiekiem a otaczającym go światem? W dziełach Artura Szołdry tak właśnie się dzieje. Wystawę niezwykłych prac artysty z Ustronia Śląskiego można podziwiać do 31 stycznia br. w Sky Tower.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-01-11

Młoda sztuka w DESA Unicum

Już 13 stycznia na pierwszej stacjonarnej aukcji Młodej Sztuki w nowym roku pod młotek trafi 90 wyselekcjonowanych prac, których autorami są zarówno artyści już znani szerszej publiczności, jak i początkujący.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-01-10

Szkło jako tworzywo sztuki

Szkło jest kruchym, ale niezwykle plastycznym materiałem. Od tysięcy lat wykorzystywane jest w różnych dziedzinach sztuki, a artyści tworzą z niego rzeźby, obrazy, a także przedmioty codziennego użytku.
czytaj więcej