Biuro prasowe

Sztuka LIFESTYLE 2023-07-15

Wernisaż wystawy fotograficznej „Włókniarki”

Muzeum Fabryki świętuje Rok Łódzkich Włókniarek wyjątkowo hucznie. Już w najbliższą niedzielę kolejne wydarzenie mające na celu oddać hołd fabrykanckiej historii miasta.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-07-14

Warsztaty plastyczne „Nie bój sztuki” dla dzieci w ms2

Podczas tych warsztatów, uczestnicy będą mieli okazję eksperymentować z abstrakcją i tworzyć niezwykłe dzieła sztuki.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-07-13

Tajemnicze piękno „Północy” – wystawa fotografii w CH Osowa

Już 16 lipca CH Osowa organizuje nowe wydarzenie kulturalne. Wystawa fotografii pt. „Północ” autorstwa Zbigniewa Czerwińskiego, przeniesie widzów nad norweskie fiordy i na skaliste wybrzeża, ukazując surowe piękno natury.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-07-11

"Mucha w Słoiku" zabzyczy w trasie!

Beata Borucka, znana szerzej jako Mądra Babcia, największa polska silver influenserka, zadebiutowała ze swoim nowym projektem artystycznym, który w wakacje zagości na polskiej scenie stand-upowej w całym kraju.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-07-11

Powrót do folkloru, czyli Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej

Już wkrótce, jak co roku w Bukowinie Tatrzańskiej, odbędzie się wielkie święto folkloru, czyli festiwal Sabałowe Bajania. Po raz 57. gawędziarze, instrumentaliści, śpiewacy i twórcy ludowi będą mogli zaprezentować się przed mieszkańcami oraz przybyłą publicznością.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-07-08

Nowy sezon w Operze Wrocławskiej – muzyczne emocje z wyższej półki

Opera Wrocławska ogłasza nowy repertuar. To mieszanka powracającej klasyki i ekscytujących nowości – jak nowa trasa koncertowa światowej sławy kontratenora Jakuba Józefa Orlińskiego. Bilety są już dostępne w sprzedaży.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-06-27

Wielkie święto plakatu rozpoczęte! Wystartowała wystawa "Korzenie" w IWP

W sobotę w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego otwarto wystawę towarzyszącą 28. Międzynarodowego Biennale Plakatu „Korzenie”. Wydarzenie zainaugurował występ Chóru Uniwersytetu SWPS.
czytaj więcej
Sztuka LIFESTYLE 2023-06-26

Sztuka może liczyć na wsparcie nowo powstałej fundacji

Bartosz Berestecki, Prezes PayTel (wiodącego dostawcy usług płatniczych na polskim rynku), został fundatorem organizacji wspierającej młodych artystów.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-06-21

W świątyni sztuki. Wystawa „Blum/Cieśniewski. A jednak życie”

Aviva Blum i Wojciech Cieśniewski to artyści będący reprezentantami dwóch różnych pokoleń, języków malarskich oraz pozycji, z których doświadczyli tragicznej historii XX w. – bycia bezpośrednim świadkiem Zagłady i powojennej, dziedziczonej pamięci o niej.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2023-06-20

Wielkie międzynarodowe święto plakatu w Warszawie – ASP łączy siły z IWP

Prawie 90 młodych twórczyń i twórców z Polski i zagranicy pokaże swoje w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego prace podczas wystawy towarzyszącej Międzynarodowemu Biennale Plakatu.
czytaj więcej