Biuro prasowe

LIFESTYLE 2022-05-27

Aplikacja do nauki języków, Preply, przygotowała raport językowy

Wiodąca platforma do nauki języków, Preply, przyjrzała się globalnym trendom i przygotowała pełen ciekawostek Raport Językowy
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-04-29

Job shadowing. Białostoccy pedagodzy korzystają z doświadczeń europejskich szkół

Nauczyciele z Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji “Fabryczna 10” poznawali metody pracy szkoły na Gran Canaria w ramach unijnego programu PO WER. Tzw. job shadowing to kolejny etap tego przedsięwzięcia.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-04-19

Ruszyła rekrutacja na nowy rok akademicki w Collegium Civitas!

19 kwietnia rozpoczęła się rekrutacja na rok akademicki 2022/2023 w Collegium Civitas. Ta warszawska uczelnia, mająca siedzibę na 12. piętrze PKiN, od lat kształci specjalistów z zakresu nauk społecznych, bezpieczeństwa oraz zarządzania i marketingu.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-04-07

Czyżby - Nie osądzaj, nie wiesz wszystkiego - kampania przeciw uprzedzeniom

Tylko ¼ Polaków w wieku powyżej 60. Lat uważa, że jest dobrze traktowana na rynku pracy, zdaniem 72 proc. kobiet stereotypy płci utrudniają im awans zawodowy, a z urlopów rodzicielskich korzysta 1 proc. mężczyzn. Ruszyła kampania zwracająca uwagę na stereotypy w biznesie.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-04-05

„Nowa rzeczywistość” 2.0, czyli powrót do biur

Wiele firm próbuje na nowo ułożyć dotychczasowy model działań i szuka sposobów na ponowne zachęcenie pracowników do pracy stacjonarnej. Jak będzie wyglądał biurowy świat po ostatnich doświadczeniach? Na co zarówno managerowie, jak i pracownicy powinni zwrócić uwagę?
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-03-31

Podlaskie Targi Pracy w Atrium Biała

Podlaskie Targi Pracy w Atrium Biała
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-03-23

Zgłoś swój projekt badawczy i zdobądź stypendium!

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do kolejnej, 22. edycji programu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. To szansa dla polskich badaczek, zarówno na początkowym, jak i zaawansowanym etapie kariery, aby przedstawić swoje projekty badawcze i uzyskać roczne stypendium.
czytaj więcej
Kariera LIFESTYLE 2022-02-28

Aktywność zawodowa osób 55+ To już nie ciekawostka, a konieczność

Starzenie się społeczeństwa i zmniejszony przyrost naturalny sprawiają, że aktywizacja zawodowa osób w wieku 55-64 staje się koniecznością. Rozwiązaniem może być podjęcie pracy w dość nieoczywistym sektorze – opiece senioralnej.
czytaj więcej
Kariera LIFESTYLE 2022-02-11

Stypendia dla młodych badaczek na wyciągnięcie ręki

Kobiet w nauce cały czas jest za mało. Dosadnie pokazują to wyniki badań dotyczących równości płci w środowisku naukowym. Coraz bardziej popularne nowe technologie i obszar nauk STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics), zdają się obecnie wykluczać kobiety.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-02-04

Kim jest dzisiaj przywódca?

Charyzma, konsekwencja w działaniu, wiarygodność – oto cechy prawdziwego lidera.
czytaj więcej