Biuro prasowe

LIFESTYLE 2022-04-07

Czyżby - Nie osądzaj, nie wiesz wszystkiego - kampania przeciw uprzedzeniom

Tylko ¼ Polaków w wieku powyżej 60. Lat uważa, że jest dobrze traktowana na rynku pracy, zdaniem 72 proc. kobiet stereotypy płci utrudniają im awans zawodowy, a z urlopów rodzicielskich korzysta 1 proc. mężczyzn. Ruszyła kampania zwracająca uwagę na stereotypy w biznesie.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-04-05

„Nowa rzeczywistość” 2.0, czyli powrót do biur

Wiele firm próbuje na nowo ułożyć dotychczasowy model działań i szuka sposobów na ponowne zachęcenie pracowników do pracy stacjonarnej. Jak będzie wyglądał biurowy świat po ostatnich doświadczeniach? Na co zarówno managerowie, jak i pracownicy powinni zwrócić uwagę?
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-03-31

Podlaskie Targi Pracy w Atrium Biała

Podlaskie Targi Pracy w Atrium Biała
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-03-23

Zgłoś swój projekt badawczy i zdobądź stypendium!

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do kolejnej, 22. edycji programu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. To szansa dla polskich badaczek, zarówno na początkowym, jak i zaawansowanym etapie kariery, aby przedstawić swoje projekty badawcze i uzyskać roczne stypendium.
czytaj więcej
Kariera LIFESTYLE 2022-02-28

Aktywność zawodowa osób 55+ To już nie ciekawostka, a konieczność

Starzenie się społeczeństwa i zmniejszony przyrost naturalny sprawiają, że aktywizacja zawodowa osób w wieku 55-64 staje się koniecznością. Rozwiązaniem może być podjęcie pracy w dość nieoczywistym sektorze – opiece senioralnej.
czytaj więcej
Kariera LIFESTYLE 2022-02-11

Stypendia dla młodych badaczek na wyciągnięcie ręki

Kobiet w nauce cały czas jest za mało. Dosadnie pokazują to wyniki badań dotyczących równości płci w środowisku naukowym. Coraz bardziej popularne nowe technologie i obszar nauk STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics), zdają się obecnie wykluczać kobiety.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-02-04

Kim jest dzisiaj przywódca?

Charyzma, konsekwencja w działaniu, wiarygodność – oto cechy prawdziwego lidera.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2022-01-31

Biuro po pandemii? Miejsce wyboru i elastyczności

Choć coraz częściej wieszczy się śmierć biur, Dymitr Malcew, polski projektant, który od 12 lat mieszka i pracuje w Azji, twierdzi, że przestrzeń biurowa nigdy nie miała się lepiej i będzie odgrywać coraz większą rolę w kreowaniu nowych idei.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-12-09

Szukasz drogi zawodowej? Wybierz kolej!

Podczas trwającego Europejskiego Roku Kolei, warto przyjrzeć się zawodom związanym z bezpieczeństwem ruchu kolejowego i… rozważyć któreś z nich jako przyszłe miejsce pracy?
czytaj więcej
LIFESTYLE 2021-11-29

70% polskich przedsiębiorczyń widzi dobre szanse na rozwój

Polki zakładają własne firmy, bo chcą być samodzielne, jak wynika z raportu Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. Niemal ⅓ przedsiębiorczyń w ciągu ostatniego roku miała problemy z prowadzeniem działalności. Jednak mimo to 70 proc. widzi szanse rozwoju w najbliższych miesiącach.
czytaj więcej