Biuro prasowe

LIFESTYLE 2020-03-26

Sprawdź, jak odzyskać czyste konto w BIG

Osoby prywatne i firmy, które nie spłacają terminowo swoich zobowiązań mogą zostać wpisane do rejestrów prowadzonych przez Biura Informacji Gospodarczej. Trafienie do takiego wykazu dłużników może przysporzyć nam problemów
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-03-23

PRODUKCENT MARKI ŁOMŻA PRZEZNACZA 2 MLN NA WALKĘ Z KORONAWIRUSEM

Van Pur S.A. największa polska spółka piwowarska, producent marek takich jak Łomża, Karpackie czy Cortes, włącza się do walki z pandemią koronawirusa w Polsce.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-03-18

Toyota Bank udostępnił płatności Google Pay

Toyota Bank Polska wprowadził do swojej oferty usługę Google Pay. Dzięki temu, klienci posiadający dowolną kartę płatniczą wydaną przez Toyota Bank mogą w łatwy i szybki sposób dokonać zakupów przy pomocy telefonu.
czytaj więcej
Finanse LIFESTYLE 2020-03-14

Co drugi Polak nie zna swoich praw. O czym pamiętać, żeby być świadomym konsumen

Ponad połowa Polaków przyznaje, że ma małą wiedzę na tematy związane z prawami konsumenta – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie platformy edukacyjnej Kapitalni.org przez firmę Maison&Partners. 46 proc. ocenia ją jako średnią, a obszernymi informacjami w tym zakresie...
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-03-06

Starasz się o podwyżkę? Sprawdź, jak przygotować się do rozmowy z szefem

Podwyżka nie jest tylko kwestią zarobionych pieniędzy. Dla niektórych osób może być również wyznacznikiem tego jak postrzegają sami siebie, wyceniają swój wysiłek oraz na ile cenią siebie jako pracownika.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-03-02

Co piąty Polak nie pilnuje swoich finansów

Ponad 20% Polaków nie monitoruje swoich finansów i wydatków. Z kolei blisko co trzeci z nas robi to codziennie – wynika z badania przeprowadzonego przez Panel Ariadna dla ikalkulator.pl.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-02-07

PROF. UŁ MICHAŁ MACKIEWICZ - "DODATKOWE ŹRÓDŁO DOCHODU POZA ETATEM" -UŁ W EMPIKU

Projekt wiedza - Uniwersytet Łódzki w Empiku DR HAB., PROF. UŁ MICHAŁ MACKIEWICZ - "DODATKOWE ŹRÓDŁO DOCHODU POZA ETATEM: FANABERIA CZY KONIECZNOŚĆ??? 19 lutego, godz. 18:00 Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-02-03

Tajemnica faktury za energię: gdzie ukryta jest nasza podwyżka?

Nierzadko denerwujemy się na wysokie rachunki za prąd jednak właściwie nie wiemy, za co płacimy. Tymczasem na fakturę składa się mnóstwo czynników. Jak ją czytać i gdzie sprawdzić, ile będzie nas kosztować niedawna podwyżka za energię, żeby starać się o rekompensatę?
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-01-28

Dane osobowe wyciekają, a kredyty płyną na cudze konta

Każda wizyta w urzędzie, banku, przychodni, podjęcie pracy, nocleg w hotelu, zakupy w e-sklepie, zostawia ślad w postaci naszych danych. Bardzo często konieczne jest także podanie numeru PESEL. To on jest najcenniejszą informacją, którą należy bezwzględnie chronić.
czytaj więcej
LIFESTYLE 2020-01-17

Nie segregujesz śmieci? Zapłacisz znacznie więcej za wywóz odpadów

Selektywna zbiórka odpadów dziś to już nie tylko dbałość o środowisko, ale także własny rachunek ekonomiczny. Warto zatem wiedzieć, jak we właściwy sposób pozbywać się śmieci.
czytaj więcej